Co mají společného hlavní představitelé ze Spider-Mana?

Malá nápověda: Pavoučí sítě dokážou zamotat hlavu.
Text: Kristýna Schafferová 25. října 2022

Foto: Spider-Man (2002), Sony Pictures

Filmy o superhrdinovi, který zachraňuje svět jsou příběhem nejen o boji dobra proti zlu, ale také o opravdové lásce. A to tak velké, že dokáže překonat hranici filmového plátna. Stačí se podívat na všechny představitele Petera Parkera a jeho vyvolené a je vám to hned jasné. Tady to jiskří nebo jiskřilo stejně, jako mezi fiktivními postavami. Pojďte se s námi vrátit o skok dozadu a zjistěte o jakých love story je tady řeč.

Kirsten Dunst & Tobey Maquire  

Když se rozhodovalo o představitelích Spider-Mana a Mary Jane, volba padla na Kirsten Dunst a Tobeyho Maquirea. Spolu jim to slušelo a ve vzduchu se mezi nimi vznášela ta správná chemie, kterou chce každý producent mezi hlavními postavami vykřesat. To, že spolu tihle dva randí i ve skutečnosti ale nikoho ze štábu ani nenapadlo – svůj vztah oba drželi hezky pod pokličkou. Stalo se tak někdy během natáčení prvního filmu v roce 2001 a jak rychle to vzplanulo, tak rychle to i zhaslo. Pár se rozešel ještě před natáčením druhého filmu v roce 2002. V té době byl Tobey trochu naštvaný, co se jeho odměny za herecký výkon týče, což vedlo k rozmíšce s produkční společností. Ta začala uvažovat, že ho nahradí a roli chtěla nabídnout Jakeovi Gyllenhaalovi, který byl v té době čistě náhodou novým partnerem Kirsten Dunst. Jak zamotaný milostný trojúhelník dopadl? Tobey se ve filmu udržel a Jake s Kirsten spolu randili další dva roky.

Emma Stone & Andrew Garfield

V roce 2011 došlo k předání štafety - ve filmu The Amazing Spider-Man vystřídala původní herecké obsazení nová dvojice, a to Emma Stone a Andrew Garfield. A čekal je podobný osud, jako jejich předchůdce. Dlouhé hodiny na place a milostné scény vyústili ve fungující vztah, který trval téměř 4 roky. Přestože se nakonec rozešli, prý kvůli pracovní vytíženosti, zůstali přáteli. Andrew na Emmu dodnes pěje samé ódy a v nejednom rozhovoru se zmínil, že se považuje za jejího největšího fanouška. 

Zendaya & Tom Holland

Nejnovější představitelé Spider-Mana a jeho lásky Michelle Jonesové by se dali považovat za největší tajnůstkáře ze všech. Zendaya a Tom Holland se seznámili během natáčení snímku Spider-Man: Homecoming z roku 2016 a přestože fanoušci byli o jejich více než přátelském vztahu skálopevně přesvědčeni, ti dva všechny domněnky statečně vyvraceli – až do roku 2021, kdy byli načapáni při líbání v autě. Je otázkou, kdy jejich kamarádství přerostlo v lásku, protože ještě rok před „odhalením“ byli oba spojování s jinými polovičkami – Tom s rodinnou přítelkyní Olivií Bolton, Zendaya s kolegou z Euphorie Jacobem Elordim.

Jak to tak vypadá, ani jeden z párů nedal na slova filmové producentky Amy Pascal, která stojí za úspěchem Spider-Mana: „snažte se spolu nerandit, protože to věci jen komplikuje“. Ale víte co? Možná je to dobře. Protože opravdovou lásku dokáže zahrát jen málokdo! 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné