Bella Ramsey je na vrcholu kariéry. A to prý ani nemá „hollywoodský look“

Těžko uvěřit, že by talentovanou Bellu někdo odmítl obsadit do role...
Text: Tereza Zajíčková 22. dubna 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Ještě ani neoslavila dvacáté narozeniny a její jméno už je známé po celém světě. Bellu Ramsey si jistě budete pamatovat jako Lady Lyannu Mormont z Game of Thrones nebo tvrďačku Ellie z letošního hitu The Last of Us, kde si zahrála po boku Pedra Pascala. Před obsazením ve dvou nejúspěšnějších seriálech HBO to však mladá herečka při získávání rolí neměla zrovna jednoduché.

V klipu s Kevinem McCarthym, reportérem zábavního pořadu Good Day DC, se Bella rozpovídala o tom, jakou překážku tvořil na začátku kariéry její vzhled: „Na jednom z mých úplně prvních konkurzů mi řekli, že jsem tu roli nedostala. Režisérovi jsem se prý líbila, ale nevybrali mě, protože jsem neměla 'hollywoodský vzhled'… A myslím, že jsem teď ráda, že ho nemám.“  

Není to poprvé, co promluvila o tom, jak se vyrovnává s předsudky ostatních lidí. V rozhovoru pro magazín GQ přiznala, že když byla obsazena do role Ellie, potýkala se s nenávistnými reakcemi na sociálních sítích. Ty se zaměřovaly především na vzhled, konkrétně její „hranatou hlavu“. Pro mnoho lidí se patrně stala trnem v oku i kvůli LGBTQ+ tématice. Bella, která se letos veřejně označila jako nebinární, v seriálu The Last of Us ztvárňuje lesbickou hrdinku.

A druhá série, která právě dostala v HBO zelenou, poskytne s vysokou pravděpodobností queer zápletkám dost prostoru. „Vím, že si lidé budou myslet, co chtějí. Ale musí si na to zvyknout. Pokud se na seriál nechtějí dívat kvůli gay scénám, nebo protože je v něm trans postava, je to jejich věc a přijdou o to,“ dala Bella Ramsey jasně najevo, že na homofobní trolly nemá čas.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné