Tom Cruise nedorazil na Oscary, údajně se chtěl vyhnout svojí ex Nicole Kidman

Tom Cruise o víkendu nedorazil na Oscary, a to i přes to, že jeho film Top Gun: Maverick byl nominován v šesti kategoriích. Údajně se prý chtěl vyhnout setkání s jeho bývalou manželkou Nicole Kidman. Ach ty vztahy...
Text: Jan Houška 15. března 2023

Foto: Getty Images

Pokud jste o víkendu bedlivě sledovali předávání Oscarů, mohli jste si všimnout, že v sále chyběla jedna z největších hvězd Hollywoodu. Onou hvězdou byl Tom Cruise, který se omluvil kvůli natáčení pokračování filmu Mission: Impossible ve Velké Británii. 

Absence herce na udílení cen mnohé zaskočila, a to i proto, že Top Gun: Maverick, ve kterém Cruise po více než 30 letech opět ztvárnil postavu Peta Mitchella, byl nominován v šesti kategoriích. 

Podle Daily Mail je skutečný důvod, proč Cruise na předávání chyběl, ale mnohem, mnohem dramatičtější, než že by chyběl na natáčení nového filmu. Údajně se totiž nechtěl potkat se svou bývalou manželkou Nicole Kidman. 

Jeden ze zdrojů konkrétně tvrdí: "Tom se neúčastnil, protože věděl, že tam bude ona. Nechtěl, aby mezi nimi došlo ke střetu". Jiné zdroje blízké herci ale zase tvrdí, že jeho rozhodnutí vynechat akci "nebylo nijak osobní". 

Tom a Nicole byli manželé od roku 1990 do roku 2001 a adoptovali spolu dvě děti, Isabellu a Connora. Herečka se tenkrát svěřila, že pro ní byl rozvod velmi bolestivou záležitostí, ale nebylo jiné cesty. Od roku 2006 má za manžela zpěváka Keitha Urbana, se kterým zároveň na Oscary dorazila. A nutno podotknout, že to mezi nimi pořádně jiskřilo. 

Nicole Kidman a Keith Urban

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné