Keanu Reeves: Proč ho milujeme už od dob Matrixu?

Je šarmantní, skromný, talentovaný, vtipný a stojí nohama na zemi. Keanu Reeves je hercem, kterého nelze nemilovat.
Text: Kateřina Matoušková a Jan Houška 31. března 2023

Foto: Profimedia

Minulý týden konečně vtrhl do kin snímek John Wick: Kapitola 4, který je opět nadupaný akčními scénami a nabízí neuvěřitelnou, téměř tříhodinovou, jízdu. Roli Johna Wicka již počtvrté ztvárnil Keanu Reeves, kterého zkrátka nelze nemilovat.

Keanu Reeves se narodil před 58 lety v Bejrútu a jeho život rozhodně nebyl procházkou růžovým sadem. Jeho otec rodinu opustil, jeho nejlepší přítel River Phoenix (starší bratr Joaquina Phoenixe) zemřel na předávkování drogami, jeho dcerka, jež měl s Jennifer Syme, se narodila předčasně a nedlouho poté zemřela. A pár let nato při autonehodě zemřela i Jennifer.

Keanu má tedy veškeré předpoklady k tomu, aby se stal sériovým či masovým vrahem a přešel na temnou stranu, stejně jako jeho filmový John. Ovšem jak se ukazuje, tohoto herce jen tak něco nezlomí. Keanu Reeves je totiž neskutečně štědrý, skromný a hodný.   Schválně se podívejte na fotky a videa ze společenských událostí, jichž se Keanu účastní. Na žádných fotkách se k ženám netiskne a dokonce se jich ani nedotýká. Důvod? Jednoduše respektuje jejich prostor.

Keanu má tedy veškeré předpoklady k tomu, aby se stal sériovým či masovým vrahem a přešel na temnou stranu, stejně jako jeho filmový John. Ovšem jak se ukazuje, tohoto herce jen tak něco nezlomí. Keanu Reeves je totiž neskutečně štědrý, skromný a hodný. Schválně se podívejte na fotky a videa ze společenských událostí, jichž se Keanu účastní. Na žádných fotkách se k ženám netiskne a dokonce se jich ani nedotýká. Důvod? Jednoduše respektuje jejich prostor.

Pokud vás napadá, že je toto pouze maska a v soukromí je extravagantní boháč, který pořádá bujaré večírky, jste na omylu. Svůj první dům si pořídil až ve 40 letech a není výjimkou, že honoráře za filmy věnuje ostatním členům štábu, kteří si podle něj zaslouží větší finanční ohodnocení – například kostymérky a tvůrci speciálních efektů. Po natáčení čtvrtého dílu Johna Wicka věnoval všem kaskadérům značky Rolex a honorář, jenž dostal za Matrix Resurrections, téměř celý věnoval na výzkum leukémie.  

Zkrátka a dobře, milé dámy, pokud hledáte ideálního muže, je jím rozhodně Keanu Reeves. Bohužel pro nás, od roku 2019 tvoří šťastný pár s umělkyní Alexandrou Grant. Proto si musíme vystačit s Keanu pouze tak, jak jej známe – ve filmech. Mimochodem, pokud se na nový film s Keanu Reevesem v hlavní roli chystáte, nezapomeňte si posedět na sále až do úplného konce. JW4 má totiž potitulkovou scénu.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné