Milujte své póry! (Jakože vážně)

Pore care… už zase. Ale tentokrát necháme slupovací proužky ležet ladem. Budeme si totiž póry pěstovat.
Text: Lucie Kochová 23. května 2023

Foto: Getty Images

Vztah s vlastními póry bývá mnohdy roller coaster plný násilí i emocí. Nípáme je, rozpouštíme kyselinami, drhneme… Neznámo kdy v beauty historii tyhle minipotvůrky získaly špatnou reputaci. Jsme ochotni investovat kvanta času i peněz, abychom je vyzmizíkovali. Zuříme, když to nejde. V jejich případě totiž platí rčení: „Jedněmi dveřmi je vykážeš – a druhými se vracejí.“

Rozumějte, když černé tečky vymačkáte nebo jinak zlikvidujete, je klid na bojišti jen krátce. Mazové žlázy ihned vychrlí čerstvé sébum, buňky odumírají a mísí se s ním a zase nám to v pórech všechno dočerna oxiduje. Neverending story.

Ale máme pro vás i jednu dobrou zprávu, zbrusu nový pohled na věc – co takhle místo hejtování začít praktikovat #porepositivity? Každý člověk, bez ohledu na věk a barvu pleti, má na obličeji okolo 20 000 pórů, které to myslí dobře. Vylučují pot a sébum a tím pomáhají kůži udržovat stabilní tělesnou teplotu a pleť hydratovanou a zářivou.

Takže pokud chcete, aby taková byla, je lepší se o póry pěkně starat, jemně je čistit a vzít je v rámci možností na milost než je věčně (a marně) masakrovat. Pro rovnováhu pleti mají velký význam.

Good-Vibes-Only pomocníci

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné