Pořád se ve své beauty rutině spoléháte sami na sebe?

Ruce nestačí? Vezměte do hry profi udělátka (na všechno).
Text: Lucie Kochová & Kristýna Schafferová 7. května 2023

Foto: Getty Images

Není to náhodou další blbost, kterou za měsíc zastrčím někam dozadu do poličky a ani pes po ní neštěkne? Tuhle otázku si pokládáme pokaždé, když se Instagramem nebo TikTokem přežene vlna s nějakým novým beauty nástrojem, ať už je hi-tech, polodrahokamový nebo made of steel, a svrbí nás ruka si ho hned pořídit. Protože upřímně, pár tools, co jsme si v záchvatu zvědavosti koupili, tak skončilo. Proto už vybíráme pečlivě a radíme se s těmi, kteří je vyzkoušeli, i s nezávislými dermatology. A na základě námi sesbíraných informací vám představujeme ty nejlepší z nejlepších. (Tyhle v šuplíku Zapomnění neskončí!)

Staronové začátky kosmetických nástrojů

Začalo to před pár lety a nevině (tedy v našich končinách) - polodrahokamenovým roll-onem, který si zamilovala hrstka ezo nadšenců. Co vypadalo jako zbytečnost se ale brzy rozšířilo i mezi další smrtelníky. Pravdou totiž je, že vážně fungoval. Jasně, starověcí Číňané to věděli už dávno, moderní společnost ale potřebovala chvilku času, aby také pochopila. A jakmile se tak stalo, roztrhl se s profi udělátky pytel.

V hlavní roli LED světla

Technologie zaznamenaly v posledních letech neuvěřitelný pokrok, a tak si jejich benefitů můžeme užívat i my. Tak třeba takové LED světlo, které bylo původně vyvinuto pro účely kosmických letů... Ukázalo se totiž, že si dost dobře poradí nejen s růstem rostlin, ale i s vráskami, začervenáním, pigmentovými skvrnami, akné, záněty a dalšími kožními potížemi. Jistě jste zaznamenali, že LED světlo obsahují například produkty FOREO nebo Reclar, které se starají o čištění obličeje a cílí i na vrásky. Ovšem jdeme ještě dál - nově je u nás dostupná LED maska na obličej FAQ 102, jež během 15 minut stihne omlazující ošetření pleti. 

Chytrá udělátka, která vážně něco umí:

Klasika, kterou máme všichni

Abychom to ale měli kompletní - beauty nástroje, sice o něco méně chytré, ale přesto účinné, používáme všichni už od nepaměti. Všech těch pinzet, razorů na odstraňování chloupků, kleštiček na řasy, make-up houbiček i kosmetických štětců máme plné šuplíky, protože ne vždycky vybereme na první dobrou správně. Zkuste ale tyhle, s těmi vedle nešlápnete...

Základní tools, co vám nesmí chybět:

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné