Neleží (náhodou) vaše vlasová půda dlouho ladem?

Haircare = nová skincare (pokud se to k vám ještě nedoneslo).
Text: Lucie Kochová 26. listopadu 2022

Foto: Unsplash (Kasia Serbin)

Po prodělaném covidu se může v těle dít kdeco. Jedna z nepříjemností, která potkala zhruba každého třetího absolventa této podivné virózy? Padání vlasů. A nebývá to žádný slabý čajíček, v našem okolí panují shody, že kadeře prořídly klidně i o třetinu objemu. Kam se hrabe línání vlasů během těhotenství a kojení… Nicméně, jak už víme, i všechno děsné nakonec může vygenerovat příznivou změnu. Což se také stalo: Začali jsme si území nad čelem mnohem víc všímat! Už se nespokojíme jen s obyčejnými šampony a kondicionéry, které umyjí to viditelné, tedy vlasová vlákna. Do #skincaregame přibíráme i pomyslnou půdu, ze které naše vlasy raší, což dává smysl. Když necháte půdu zahrady zanedbanou, vyprahlou a bez živin, nic kloudného vám z ní nevyroste (to vědí i méně zdatní pěstitelé, kteří sotva udrží při životě kaktus).

Investice 

S vlasy to funguje dost podobně: starat se o kůži, z níž vlasy vyrůstají, se určitě vyplatí. Pleť tváře si vychutnává kdeco: anti-agingové ingredience, hydrataci, peelingy… Tak proč všemožné skincare rozmazlovačky nedopřát i vlasové pokožce? Na trhu přibývá produktů cílených na scalp, kupříkladu na známém beauty e-shopu Cult Beauty jen za loňský rok vzrostl prodej vlasových scrubů o 330 %!

Roztrhl se pytel s kaviárovými maskami, kofeinovými séry, vlasovou péčí s antioxidanty, hydratačními složkami i jinými ingre­diencemi, u nichž jsme měli zažité, že patří VÝHRADNĚ klasické skincare. Tea tree olejíček, kyselina salicylová, niacinamid… To všechno už dnes na­jdete v produktech haircare.

A teď prakticky

Co pro svou pokožku hlavy můžete udělat? Zjistěte si, jaká je a co potřebuje. Mastí se, dělají se na ní pupínky nebo lupy? Pak by to možná chtělo očistit ji od nánosů stylingů a šamponů, jež obsahují chemikálie, počínaje sulfáty a konče keratinem. Ideální je začít výše zmíněným bestsellerem: vlasovým scrubem. Slouží k očistě pokožky od odumřelých kožních buněk a hloubkovému čištění. Tím podporuje okysličování kůže a zpomaluje její stárnutí. Skvělý efekt mají i různá séra stimulující vlasové folikuly, vitaminové ampulky a výživné masky pro případ, že se vám oblast pod vlasy zdá podvyživená (což se může projevovat svěděním a šupinkami). Možností přibývá, tak jsme zvědaví, kdy někdo přijde se speciálním jadeitovým rollerem pro vlasovou pokožku. Za krok k lepší haircare se dá považovat i slavné antistresové drbátko s kuličkami na koncích, které zakoupíte v obchůdcích typu: Vše za 30 korun. Krásně pokožku stimuluje, zahrnuje ji péčí… A rozkoš během masáže pocítíte i vy sami, což se při libovolném hýčkání těla rozhodně počítá.

Mohlo by se vám hodit:

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné