6 věcí, které by vás nenapadlo dělat se suchým šamponem

Nemáte čas na mytí hlavy? Bez problému. Je toho ale víc, co suchý šampon umí…
Text: Kristýna Schafferová 10. května 2023

Foto: Getty Images

Tak obyčejná věc, jakou suchý šampon je, a přitom umí skoro až zázraky. Třeba vytvořit ze zplihlých vlasů nositelný účes, za který se nestydíte, a když, tak jenom trošku. Stačí ho aplikovat z dostatečné vzdálenosti ke kořínkům, nechat prášku nějaký čas, aby absorboval přebytečný maz, pak prohrábnout vlasy prsty a můžete vyrazit. Btw, zkuste ho nanést večer před spaním, výsledek bude ještě lepší! (Jakože o dost.) Ale teď už k tomu, proč jste tenhle článek začali číst. Tedy co kromě zlepšení kondice vlasů suchý šampon ještě umí?

1.  Udrží sponky na místě

Taky tak nesnášíte, když vám sponky kloužou po vlasech? Jednoduchá pomoc – nastříkejte je po celé délce suchým šamponem, budou pak držet jako přibyté. Trik máme okoukaný z backstage přehlídkových mol.    

2. Vyřeší zplihlou ofinu  

Děje se to hlavně v létě, ale taky při cvičení – ofina připláclá na čelo dokáže zkazit den. Příště zkuste vzít suchý šampon a nastříkat ho na spodní část ofiny. Nejen, že se pak nebude k čelu lepit, ale navíc bude držet hezky pohromadě. Večer jen nezapomeňte vyčistit čelo cleanserem, aby se vám nezačaly ucpávat póry.  

3. Zakryje odrosty  

Pokud se barvíte na blond, jakmile se objeví odrosty, můžete je skrýt díky pudrovému suchému šamponu.

Elita mezi sucháči:

4.    Zafixuje obočí  

Vezměte si nepoužitý zubní kartáček (nebo čistý kartáček od řasenky) a nastříkejte na něj trochu suchého šamponu. Pak pročešte obočí. Díky škrobům se obočí zpevní a dokonce i zahustí.  

5.    V nouzi nahradí deodorant  

Tenhle trik není pro každodenní použití, ale když je nejhůř, můžete ho použít. Podobně jako absorbuje maz z pokožky hlavy si dokáže suchý šampon poradit s potem. A navíc většina z nich fakt krásně voní.

6.    Zatne tipec odřeným stehnům

Nejotravnější věc na létě? Pokud nosíte šaty, tak 100% odřené vnitřní strany stehen. Můžete to vyřešit cyklistickými šortkami, které si pod šaty obléknete, nebo na kůži naneste dětský pudr nebo právě suchý šampon. Už žádné odřeniny, co tak strašně pálí!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné