6 osvědčených tipů, díky kterým vaše vlasy získají na objemu

Mějte hustší vlasy dřív než stačíte říct "boost"...
Text: Kristýna Schafferová 17. dubna 2023

Foto: Getty Images

Někdo se narodí s kudrnatou hřívou, která se sotva vejde do gumičky, a někdo zase ne. Pokud zrovna vašim vlasům chybí objem, nemusíte se hned smířit se zplihlým účesem. Existuje totiž několik geniálních triků, díky kterým svůj nedostatek efektivně vykompenzujete. A dlouhou cestu ušly i kosmetické produkty. Místo těžkých textur, jejichž výsledkem bývaly slepené prameny připomínající helmu, můžete dnes svou koupelnu zásobit lehoučkými šampony, kondicionéry, spreji, oleji a tužidly, které nezanechávají nechtěné stopy, pouze a jen víc vlasů. A my to pro vás všechny daly dohromady!

1. Milujte svou pokožku hlavy

Protože právě tam kvalita vašich vlasů končí a začíná. Pokud je dlouho zanedbávaná, strádají i vlasové folikuly, což se může projevit jejich zplihnutím. Alespoň jednou týdně dopřejte pokožce hlavy důkladnou masáž, která podpoří krevní oběh, a tím i růst vlasů a jejich objem. TIP: Naneste před masáží na prsty trochu laku na vlasy. Objem pak vydrží o to déle. 

2. Vsaďte na vůni... a účinky esenciálních olejů

Masáž hlavy obohaťte o esenciální olej, který podpoří objem vlasů. Stačí vybrat takový, který stimuluje vlasové folikuly, a tím je posiluje. Vhodný je třeba rozmarýn, který navíc zmírňuje jejich vypadávání a podporuje růst, levandule, jež díky linaloolu stimuluje folikuly a posiluje kořínky, nebo jalovec, přírodní látka s adstringentním účinkem, která podporuje růst a funguje také jako prevence pupínků a svědění. 

Esenciální olej nikdy nenášejte přímo na pokožku hlavy, místo toho kápněte pár kapek do nosného oleje (třeba ricinového, který obsahuje omega-6 mastné kyseliny a kyselinu ricinolovou, jež napomáhají prokrvení kůže). Anebo si vyberte kosmetické produkty, které tyto esenciální oleje už mají ve své receptuře. 

3. Optický trik

Vlasy rovné jako hřebíky budou vždycky působit víc zplihle než vlny, proto jim dodejte trochu objemu pomocí kulmy. Ideální jsou velké volné lokny, abyste se ale nestali "královnou plesu", nepracujte s ní až do konce a zastavte se několik centimetrů od konečků. Vlasy pak pročešte kartáčem s kančími štětinami, výsledek bude hezky přirozený. 

4. Styling v hlavní roli

Séra a oleje fungují skvěle, pokud chcete účes uhladit, objem ale vyžaduje o něco větší kalibr - pěny a laky, které jsou už dnes naštěstí dostatečně kvalitní, aby pod jejich dotekem kadeře netrpěly. S lakem zacházejte opatrně. Stříkejte ho ke kořínkům vždy ze vzdálenosti 10 cm, aby se prameny neslepily, a pak vlasy vždy pročešte. Budou pružné, husté a lesklé.

5. Zobejte doplňky stravy

To, v jakém stavu vaše vlasy jsou, ovlivňují z velké části i vnitřní faktory, proto se zaměřte na vitamíny, minerály a další prvky, které by vašemu tělu mohly chybět. Důležitý je vápník, sodík, železo, hořčík, ale také vitamín C, který stimuluje tvorbu kolagenu, kofein zmírňující vypadávání vlasů, keratin, biotin podporující růst, zinek, který v nich pomáhá uzamykat hydrataci a selen. Nejlepší cesta, jak to všechno organismu dodat, je v podobě doplňků stravy - výhodou je, že nadupané kombinace prospívají i pleti a nehtům. 

6. Vezměte si na pomoc suchý šampon

Protože ten dokáže zázraky, i co se objemů vlasů týče. Použít ho můžete nejen ke kořínkům... Zkuste ho zapracovat i do délek a uvidíte, že se vlákna zdvojnásobí. Vybírejte ovšem kvalitní produkty, které nezanechávají smítka připomínající lupy. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné