5 tipů, jak z pleti vymazat Silvestr!

Propařená noc? Pleť je ta první, kdo o tom ostatním začne vyprávět (potvora!).
Text: Kristýna Schafferová 1. ledna 2023

Foto: Getty Images

Nadmíra alkoholu, málo spánku, a k tomu ještě posledních 14 dní plné mlsání a nezdravých jídel způsobují, že je pleť jako bez života. Jak zatočit s kruhy pod očima, dehydratací, mdlým tónem a pupínky, které se objevily v podstatě zničehonic? Máme pro vás hned 5 tipů, díky nimž budete nejen dobře vypadat, ale navíc vám bude ve vaší kůži zase dobře.

1. Chce to vodu!

Jistě, tahle rada měla přijít už včera – alkohol je potřeba prokládat čistou vodou. Ráno vám nebude tolik špatně a pleť neutrpí takovou újmu. S hydratací organismu pokračujte celý následující den, alkohol totiž pokožku extrémně vysušuje. Ta pak propadne panice, že už žádná vláha nikdy nepřijde, a začne vodu zadržovat. Což vede k otokům.

Po probuzení proto nastartujte den sklenicí teplé vody se šťávou z půlky citronu. Kromě hydratace podpoříte trávení, citron navíc jako antioxidant prospěje pokožce dvojnásob. Do jídelníčku zařaďte také šťavnaté ovoce, jako je hroznové víno nebo ananas (čím víc vody, tím líp).

2. Vyčistit, prokrvit, zrelaxovat…

Postavte pleť na nohy pořádnou očistou. Udělejte si na sebe chvilku čas a hloubkově vyčistěte obličej, což je nejen efektivní beauty krok, ale také skvělá relaxační technika. Pokud navíc použijete přírodní kosmetické produkty s cennými extrakty a oleji, zhýčkáte i svou mysl (a kdo by to po dlouhé noci nepotřeboval!). Pokožku pak promasírujte, podpoříte tak krevní oběh, čímž se umocní její zdravá barva a jas. Zkusit můžete i jednoduché cvičení proti otokům podle @karina_na_more (chcete dokonale tvarované kontury obličeje? Pak budete její profil stalkovat neustále!).

3. Teplo & Chlad

Po náročné noci netrpí jen pleť, únava a všechno kolem se projeví i na očích, které řežou a pálí. Zkuste starý dobrý trik – změnu teploty. Přiložit na podrážděné oční okolí můžete buď masku s chladivým efektem, kterou dejte před použitím na hodinku do mrazáku. Pokud ji nemáte, dobře vám poslouží i zmrazená zelenina (jen sáček nejprve zabalte do kusu látky). Nebo zvolte opak, ručník namočený v teplé vodě, který jemně přitiskněte na obličej. Opakujte, dokud se nebudete cítit lépe.

4. Správná péče nade vše

Zatížená pokožka potřebuje také intenzivní péči, která jí poskytne všechno, co v té chvíli nejvíc postrádá. A to především hydrataci a detox. Kromě zvlhčujícího krému si užijte chvilku klidu s pleťovou maskou. Ve složení hledejte kyselinu hyaluronovou (hydratuje), moringu (regeneruje), aktivní uhlí (čistí a detoxikuje), kofein (prokrvuje, stimuluje tvorbu nových buněk. Super obzvlášť na oční okolí).

SOS zachránci pleti:

5. To chce se pořádně zapotit!

Věřte, že ráno po vás vaše tělo bude chtít přesný opak toho, co potřebuje. Jako první si řekne o kofein, který mu ale zarazte stejně jako skleničku "na spravení". Bude se vás také snažit přemluvit, abyste v posteli zůstali až do večeře. Ani v tomto případě se ale nenechte zlomit. Nejlepší způsob, jak z těla dostat škodlivé toxiny nastřádáné za celou dlouhou noc je vypotit je. Skočte si zacvičit do fitka, zaplavat si, nebo se alespoň vypravte na dlouhou procházku rychlejším tempem. Budete se cítit o moc líp!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné