Mayský horoskop: Nastává období Opice, co vám přinese?

Pokud dostanete dobrý nápad, realizujte ho!
Text: Robert Policar 10. listopadu 2022

Foto: Getty Images

Mayové byli geniální. Od architektonických skvostů, které dokázali postavit až po propracované písmo a v neposlední řadě astrologii. V té byli obzvlášť silní. Mayský horoskop se ale od toho našeho krapet liší. Období se střídá po 13 dnech a přináší pro všechna znamení stejné příležitosti. Což se hodí – pokud potřebujete vyřešit svůj nefunkční vztah nebo si třeba chcete říct o navýšení platu, vyplatí se počkat na ten správný mayský čas. Dnes nastává období Opice (1-Chuen), které bude trvat až do 22.11. A vyzývá nás, abychom se hlavně nebrali moc vážně. 

Chuen (Opice) patří k západním znamením, které jsou charakteristické svou hlubokou přemýšlivostí a tendencí k introspekci. Nepřemýšlejte však příliš dlouho, protože si pak své odvážné kroky můžete rozmyslet, a to by mohlo být na škodu. Buďte odvážní, protože v těžších časech se odvaha cení. Nemáte co ztratit, a tak se nebojte vkročit hluboko do své niterné moudrosti a tu předávejte způsoby a prostředky, které jsou vám nejbližší. Pokud nic předávat nechcete, vrhněte se aspoň do nějakého nového studia, které rozšíří vaše obzory a vytříbí vaši mysl.

Tělo & hmotné záležitosti

Jakže se to říká? Tělo je chrám... Zkuste si najít dobrého učitele jógy, tantry nebo jiných seberozvojových aktivit nebo si pořiďte herbář a naučte se, jak přírodní cestou léčit své tělo. Zapište se na nějaký kurz, kde si budete moci své znalosti i prakticky vyzkoušet. Co se týká financí, nebojte se učinit odvážná a promyšlená rozhodnutí, ze kterých můžete mít v budoucnu nemalé výhody. Bavte se o penězích s lidmi, jež tato témata fascinují a do ničeho vás netlačí (neznámý finanční poradce nejspíš nebude zrovna nejlepší volba). Materialismus už neletí, proto se zbavte všech věcí, které nepoužíváte (před vánočním úklidem jako když najdete!).

Mysl

Pokud vám v období Opice přijde na mysl nějaký chytrý nápad, ihned ho realizujte - má šanci na úspěch. Jakékoliv váhání vám může sebrat odhodlání a energii, což by byla škoda. Využijte dlouhých večerů a zlepšete své pracovní dovednosti, nebo se naučte nový jazyk (vyberte si ale takový, jehož studium vás bude bavit, ať to dotáhnete!). Nelpěte na jistotách, protože se ocitáme v dobách velkých změn. 

Vztahy, milostné i přátelské

Vneste do svého partnerského vztahu více humoru a momentu překvapení. Experimentujte a dělejte radost! Možná se ocitnete v situaci, kdy budete někomu svými znalostmi a životními zkušenostmi velmi nápomocní, a to může předurčit vaše další životní směřování. Máte-li ve svých vztazích problémy, inspirujte se různými vztahovými psychology, poradci a kouči. Možná zjistíte, že nejste zas tak ojedinělý případ.

Duch

Možná se ve vás probudí hluboká touha předávat druhým svou niternou moudrost pomocí různých seminářů, škol a přednášek. Pokud máte dostatečné znalosti, praxi nebo výrazný talent, neváhejte. Dobrých učitelů není nikdy dost a vězte, že si svůj spřízněný okruh žáků dozajista najdete. Pokud ale cítíte, že na tak velkou výzvu nejste 100% připraveni, vemte to z druhého konce - přihlaste se do nějakého kurzu, který vám potřebné znalosti poskytne. Správně vybrat ale nemusí být snadné. Pokud do toho však dáte potřebnou pozornost a vše budete konzultovat s vaším srdcem, nemůžete udělat chybu. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné