Mayský horoskop: Nastává období Králíka, s čím nám pomůže?

Pokud toužíte po miminku, teď je ten správný čas na něm začít "pracovat"
Text: Robert Policar 7. března 2023

Foto: Getty Images

Mayové byli geniální. Od architektonických skvostů, které dokázali postavit až po propracované písmo a v neposlední řadě astrologii. V té byli obzvlášť silní. Mayský horoskop se ale od toho našeho krapet liší. Období se střídá po 13 dnech a přináší pro všechna znamení stejné příležitosti. Což se hodí – pokud potřebujete vyřešit svůj nefunkční vztah nebo si třeba chcete říct o navýšení platu, vyplatí se počkat na ten správný mayský čas. Dnes nastává období Králíka (1-Lamat), které bude trvat až do 19.3. A vyzývá nás, abychom nebrali život až příliš vážně a byli jsme vděční za vše, čím jsme prošli. 

Jelikož je celý rok 2023 svým způsobem mostem od jedné velké etapy k té další, můžeme se s úctou rozloučit se vším, co nás tak hluboce utvářelo a začít si oblékat „nový šat“. Následující dva týdny se tedy zaměřte na všechno, co vám přináší radost a pohleďte do ideální budoucnosti, kterou budete chtít v dalších letech vytvořit.

Lamat (Králík) patří k jižním znamením, které jsou známy svou činorodostí, tvořivostí a velkou produktivitou. K těm vůbec nejveselejším znamení patří právě Králík, který je znám i svou velkou chutí ke všem příjemným požitkům těla. Nastává tedy ideální čas pro zkoumání tajů vaší sexuality. Užívejte si života plnými doušky, ale zároveň buďte zodpovědní za své činy. Králík přeje plození dětí, stejně jako nových podnikatelských záměrů. Když se rozhodnete jít do něčeho většího, dobře promyslete, zda vás to baví natolik, abyste v této činnosti pak i vytrvali. S radostí přichází i odpovědnost, a to je dobré mít stále na mysli.

Tělo & hmotné záležitosti

Nastal čas se více věnovat potřebám vašeho těla. Jste ve svém intimním životě opravdu spokojení? A pokud ano, šlo by to ještě zlepšit? Dejte průchod své představivosti i tvořivosti a nebojte se svým partnerem otevřeně a zároveň citlivě komunikovat. Dovolte si prožívat rozkoš, protože na to máte přirozené právo jako každý jiný člověk. Zároveň se mohou objevit nové projekty nebo dokonce zaměstnání, které budou velkou šancí pro váš vzestup. Buďte tedy pozorní. Chcete-li si pořídit miminko, nastává vhodný čas se pustit do radostného tvoření.

Rovina mysli

Zamyslete nad tím, zda se dokážete stále smát. Těžké zkoušky let minulých mohly zasáhnout mnoho lidí, což mohlo způsobit rány, které se jen těžko hojí. Život bez radosti není život a navíc může negativně ovlivňovat vaše zdraví. Tělo pocit radosti potřebuje. Bez něj chřadne a mohou se objevit i problémy s krví. Často se usmívejte do zrcadla a dovnitř svého těla. Když to budete dělat pravidelně a zvládnete k sobě i vlídně promlouvat, může se vám život zcela proměnit k lepšímu, a to dost neočekávaným způsobem. Snažte se o veselé kolegiální vztahy, které jsou často odrazem vaši vazeb rodinných.

Vztahy: milostné i přátelské

Zaměřte se na své přátele. Máte jich dost nebo málo? Pokud máte málo přátel, ale jsou tyto vztahy hluboké, je to lepší, než když jich budete mít hodně, ale vídáte je jednou za rok a nic moc o sobě nevíte. Následující dva týdny vám do života mohou přijít lidé, se kterými můžete navázat zcela nové, hlubší vazby, které budou vzájemně prospěšné. Nepobývejte s lidmi, příliš pochmurnými a raději buďte ve společnosti, kde se hraje, zpívá a tancuje. Ve svém partnerství se snažte rozvíjet smysl pro humor, a to i ve chvílích, kdy se to podle některých lidí nehodí. Vneste do svého partnerství i prvek přátelství, ale nepřežeňte to.

Rovina ducha

Oslavte jak předchozí devítiměsíční cyklus, tak i ten 365 denní. Začíná nový astrologický rok, který startuje jarní rovnodenností a zároveň započne další kolo mayského kalendáře. V čase králíka bychom měli oslavovat vše, co jsem se v dobrém naučili a zvládli. Je to čas radosti, oslav a tvoření nových forem. Pokud se budete chtít více duchovně rozvíjet, zkuste to tentokrát přes svou tvořivost, které králík přeje. Hrajte, malujte, pište, tancujte, milujte nebo jednoduše dělejte to, co vaší duši dává pocit rozletu a svobody. Je to i vhodný čas pro stvoření dítěte nebo odvážného projektu. Pamatuje však na to, že s příchodem nového, přichází i odpovědnost.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné