Mayský horoskop: Nastává období Draka, s čím nám pomůže?

Ve vzduchu budou lítat silné vibrace: někdo může cítit velkou tvůrčí energii, jiní mohou být naštvaní nebo unavení...
Text: Robert Policar a Kristýna Schafferová 20. března 2023

Foto: Getty Images

Mayové byli geniální. Od architektonických skvostů, které dokázali postavit až po propracované písmo a v neposlední řadě astrologii. V té byli obzvlášť silní. Mayský horoskop se ale od toho našeho krapet liší. Období se střídá po 13 dnech a přináší pro všechna znamení stejné příležitosti. Což se hodí – pokud potřebujete vyřešit svůj nefunkční vztah nebo si třeba chcete říct o navýšení platu, vyplatí se počkat na ten správný mayský čas. Dnes nastává období Draka (1-Imix), které bude trvat až do 1.4. A vyzývá nás, abychom začali intenzivně pracovat na svých snech.

Imix (Drak) patří k východním znamením a zároveň k prvnímu znamení posvátného kalendáře, což koresponduje i s prvním znamením klasického zvěrokruhu, tedy s ohnivým Beranem. Je velkou životní synchronicitou, že se v tento výjimečný čas sešly obě začínající znamení dvou zcela odlišných počtů času. Síly bude v následujících dvou týdnech ve vzduchu opravdu hodně a je nutné s tím počítat. Někteří lidé mohou být netrpěliví, impulsivní a někdy i vzteklí. Jiní mohou být frustrováni z toho, že neví, co si s tou energií počít, a tak mohou trpět „falešnou únavou“. A pak je tu skupina lidí, která se naladí na nekonečný rezervoár tvůrčí energie.

Tělo & hmotné záležitosti

Každé ráno si zacvičte nebo si dejte studenou sprchu a dynamické dechové cvičení pro rozproudění energie. Zároveň se zkuste naučit definovat tři klíčové cíle dne, které jsou pro vás nejdůležitější a pusťte se do nich jako první. Máte-li pocit, že je s vaším zdravím něco v nepořádku, zajděte si raději na kontrolu. Je však pravděpodobnější, že se můžete cítit ve svém těle špatně zejména pro to, že se nevěnujete těm správným činnostem. Posilování bude v následujících dvou týdnech lepší variantou než jemné protahování. Ponořte se do největších pracovních výzev, které vás čekají.

Rovina mysli

Zaměřte se na inovace v práci a pročistěte vzduch se všemi, se kterými máte spory a zároveň s nimi musíte trávit čas. Mějte odvahu se konfrontovat se svými zaměstnavateli a kolegy v práci, kteří nerozumí vašim postojům a vytvářejí si mylné domněnky o vašich schopnostech. Nic v sobě nepotlačujte a mějte sílu si stát za svou vlastní pravdou. Vyhýbejte se manipulativním lidem, kteří neumí jednat upřímně. Buďte druhým příkladem a zároveň buďte ochotni odpustit těm, kteří vás v danou chvíli nepochopí. Dejte své nynější práci hlubší smysl a připomeňte si ty nejodvážnější pracovní cíle.

Vztahy: milostné i přátelské

Je velmi pravděpodobné, že budete nuceni se s některými lidmi odvážně a upřímně konfrontovat. Promluvte si se svým stávajícím partnerem o svých sexuálních potřebách a udělejte společně něco pro zlepšení vašeho intimního života. Překonejte stud a zároveň buďte trpěliví s těmi, kteří to neumí. Vyhýbejte se jak aroganci, tak pocitu oběti, které jsou oběma stranami téže mince. Úzce to souvisí s vaší osobní důležitostí, která je vždy překážkou k pravému naplnění. Ten, kdo se neustále vyvyšuje i ten, který sám sebe neustále podceňuje a mluví o tom, jsou na tom vlastně stejně. Jsou posedlí sami sebou.

Rovina ducha

Začíná opravdu mocný čas, ve kterém můžete začít žít zcela znova a s čistým štítem. Začíná jaro a zároveň i další 260 denní cyklus. Dělejte vše, jak nejlépe dovedete a nic neodkládejte ani se nepřepínejte. Dovolte si snít o něčem, čím můžete být prospěšní celému lidstvu. Sněte odvážně a vězte, že jediné omezení spočívá ve vaší limitované mysli. Jděte za svou vášní, ať to znamená cokoliv. Zapomeňte na minulost. Nastává čas se plně opřít do utváření vaší nejlepší možné budoucnosti. Klíčem jako vždy je tento přítomný okamžik, který zásadním způsobem rozhoduje o tom, co budete chtít žít. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné