Cenu Zalando Sustainability Award získala značka STAMM

V rámci kodaňského fashion weeku ocenilo Zalando už popáté odpovědnější přístup k módě. A vítězem se stala značka STAMM, která má vážně co nabídnout. Posuďte sami...
Text: Kristýna Schafferová 3. února 2023

Foto: Stamm, Zalando

Pátým vítězem Ceny udržitelnosti Zalando Sustainability Award pro sezónu podzim/zima 2023 ve spolupráci s kodaňským týdnem módy (CPHFW) se stává dánská značka STAMM. Značka zaujala porotu zejména použitím udržitelnějších materiálů, včetně recyklovaného prachového peří ve svých péřových bundách a indické textilie Khadi, která se vyrábí z organické, ručně předené bavlny.

Na druhém místě se umístila švédská módní návrhářka Selam Fessahaye, která si srdce poroty získala obrovskou škálou materiálů, stylů a technických kompetencí. Třetí místo pak obsadila ukrajinská značka TG Botanical, ta byla oceněna za řemeslné zpracování, použití přírodních surovin a lokální výrobu. 

Vyhrát Cenu udržitelnosti Zalando Sustainability Award je kouzelné a motivující zároveň. Je to oslava mladé značky, která se řídí inovacemi, rozmanitostí a estetickým vyjádřením s uvědomělým smýšlením. Jsme pokorní a zároveň hrdí na to, že jsme součástí tak důležité a smysluplné platformy, díky které můžeme propojit síly s lídry v oboru. Vítězství v této soutěži nám umožní rozšířit naši síť a pokračovat v práci, která si klade za cíl přinést pozitivní změny. Kromě toho doufám, že se nám podaří inspirovat ostatní k plnohodnotné tvorbě a víře ve volný pohyb osob,říká kreativní ředitelka Elisabet Stamm.

Značka STAMM získá cenu ve výši 20 000 EUR a a partnerství se Zalandem při tvorbě exkluzivní kolekce s cílem dále zkoumat udržitelnější řešení, pokud jde o design, materiály, výrobní procesy, technologická řešení a sledovatelnost řetězce.

A aby Zalando podpořilo růst značky STAMM, zařadí její produkty do své nabídky v rámci všech evropských zemích.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné