Keeping up with the baggies - pohodlí a styl v jednom

Pár důvodů, proč budete baggies kalhoty milovat stejně jako Kardashianky.
Text: Nina Švihrová 6. září 2023

Foto: Nina Švihrová / IG (@kendalljenner, @rickeythompson, @tyga, @haileybieber, @lenamahfouf)

Skinny jeans můžete odložit hluboko dozadu vašeho šatníku, na scénu přicházejí baggies v podobě širokého střihu, nízkého pasu a zaručeného komfortu. Věřte nám, pokud jste si je dosud neoblíbili, teď se to změní. A čím je třeba se řídit při výběru toho správného modelu? Dáme vám malou nápovědu: the wider the better!

To, že riflovina v jakékoli podobě dobývá svět módy sezónu po sezóně není nic nového. I přesto, že trendy nelze s určitostí diktovat, jeden fakt by zde byl: V současnosti pozorujeme shift na komfort mnohem více než na módu, která by nás měla omezovat.

Odkud pochází kousek, který momentálně válcuje ulice?

Pokud bychom se měli vrátit na úplný začátek baggies, hádáte správně - poprvé spatřily světlo světa v USA. Trend, který v době 90s and 20s měl dopad nejen na módu, ale i celkový život mladých lidí na ulici tehdejšího roztančeného Bronxu představuje důležitý milník v módní historii, který se dodnes pojí s rapem a techno hudbou.

Kalhoty, které se jen tak mimochodem řadí do kategorie casual pants, vám do šatníku přinesou zcela novou perspektivu v podobě streetstyle kousku s velmi individuálním konceptem.

Pokud patříte k těm, kterým kombinování jednotlivých kousků moc nejde, baggy jeans vám ušetří čas a trápení. Univerzalita a široká silueta dodává těmto kalhotám možnost experimentovat s čímkoli vás napadne. Jestli si zvolíte vsadit na casual look s jednoduchým topem a balerínkami, nebo se rozhodnete vytáhnout vlnu nostalgie z 90s v podobě oversize trička a vašich oblíbených sneakers, you are ready to go!  

Malá rada na závěr: vyplatí se zainvestovat do dražšího kousku, najdete-li váš vysněný dobře padnoucí pár kalhot. Uvidíte, tento capsule wardrobe kousek budete od nynějška vytahovat každou sezónu! ((pokud jste tak již neučinili.)

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné