Decoder: Carolyn Bessette Kennedy – Královna 90´s minimalismu

Fashion guru Cosma Lucie Kratochvílová vybírá každý měsíc osobnost, která mění svět módy.
Text: Lucie Kratochvílová 19. července 2023

Foto: Instagram (&carolyn_iconic)

Od tragického úmrtí Carolyn Bessette Kennedy už uběhlo čtyřiadvacet let, přesto je její styl i dnes stále aktuální. V časech, kdy mikrotrendy vznikají a mizí dřív, než je vůbec stíháme adaptovat, je sofistikovaný minimalismus se sebejistým rukopisem, pro který získala statisíce příznivců v době, kdy mohli její looky obdivovat jen ve společenských rubrikách magazínů, návratem k jistotě a alternativou ke všem trendy výkřikům.

Jak dosáhla módní novinářka a manželka „nejžádanějšího muže planety“ statutu módní ikony ještě před třicítkou? Sázela na vytříbenou jednoduchost, která dokonale souzněla s jejím éterickým typem. Nosila perfektní bílé košile, malé černé, džíny a kostýmky šité na míru i hedvábné slip dress.

„Power dressing“ byl v jejím 90’s podání ženštější a elegantnější, přesto velmi sebejistý. A dost možná to byla právě ona, kdo inspiroval i tvůrkyně The Row, Céline a dalších brandů, jež jsou dnes kultem milovníků tichého luxusu.

Nadčasová záležitost i výrazný trend současnosti. Quiet luxury je o precizních střizích, kvalitních materiálech a pocitu, že zářit můžete i bez okázalého oblečení a doplňků. Jak na tichý luxus podle Carolyn?

Lucie Kratochvílová

@luciekratochvilova_

Majitelka obchodu Lula Vintage Prague., v němž seženete dostupné i prémiové módní kousky, maminka Jonáše a Tobyho, vášnivá cestovatelka, co miluje Kalifornii, a hledačka pokladů, která kromě vintage kabelek sbírá i designový nábytek.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné