Zalando spouští soutěž o cenu Zalando Visionary Award. A přihlásit se můžete i vy!

Jste módní návrháři a tvoříte s ohledem na životní prostředí? Přihlaste se do soutěže o cenu Zalando Visionary Award. Čas máte do 2.5. 2023.
Text: Redakce 25. dubna 2023

Foto: Zalando

Zalando má za sebou tři úspěšné roky soutěže Zalando Sustainability Award, což si přímo říká o pokračování. A tak vznikla cena nová - Zalando Visionary Award,jejíž vítěz bude zařazen do programu přehlídek kodaňského týdne módy pro sezónu jaro/léto 2024, který se bude konat 8. až 11. srpna. Kromě toho získá cenu 50 000 eur a finanční podporu na produkci přehlídky. Zaujalo vás to? Chcete zkusit štěstí? Níže se dozvíte všechno, co před odesláním přihlášky musíte vědět.

Cena Zalando Visionary Award cílí na tvůrce, kteří při své práci myslí na udržitelnost, jsou oddaní designu a kreativitě, baví je inovace a je pro ně důležitý pozitivní sociální dopad. V zásadě jde o tři pilíře:

  • kreativita a design: modely by měly odrážet identitu a individualitu značky, přičemž zároveň zachycovat ducha doby. 
  • sociální dopad: podpora rozmanitosti, rovnosti a inkluze v rámci značky či společnosti, ale i v reklamních kampaních. Zapojení se do sociálních aktivit, prosazování transparentnosti nebo posilování hlasu různých komunit.
  • inovace: používání a prosazování inovativních výrobních technik, jako je získávání nových materiálů, zavádění nových technik barvení a zapojení nejmodernějších technologií do dodavatelského řetězce - jít příkladem budoucnosti módy. 

Vítěze vybere mezinárodní porota složená z předních odborníků v oboru, zástupců společnosti Zalando a přehlídkové komise kodaňského týdne módy (CPHFW).

Pokud vás příležitost zaujala, můžete se do 2.5. 2023 přihlásit prostřednictvím tohoto FORMULÁŘE.

Hodně štěstí!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné