Vstupte do COSMO sexuální akademie a napravte nejčastější chyby, které děláte v posteli

Sex není věda. I když se to tak někdy může zdát a velikosti úhlů v těch nejkrkolomnějších polohách by nedokázal vypočítat ani Pythagoras. Přestože neexistuje žádné „špatně“ nebo „dobře“, našli jsme 3 chyby, které brání těm nejintenzivnějším prožitkům. Pojďte s námi strávit akademickou čtvrthodinku na univerzitě nejlepšího sexu vašeho života!
Kristýna Schafferová 17. října 2022

Unsplash (Dainis Graveris)

Jistě se shodneme na tom, že nikdo nechce být „špatný v posteli“. Alespoň pro mě je představa, že si to za mými zády šeptají moji bývalí partneři (a nedej bože i současný), noční můrou. Existuje ale vůbec někdo se 100% úspěšností? Vzhledem k tomu, že je milostný život dost subjektivní věc, se o tom dá pochybovat. V sexu neexistuje žádný spolehlivý návod, který by vás tímto přirozeným procesem provedl a na konci, při sčítání, vám vynesl jedničku s hvězdičkou.

Sex je velmi rozmanitý a emocionální. Ovlivňuje ho váš protějšek, vaše vzájemné nacítění, ale také stres na obou stranách, zdravotní stav a dokonce i takové maličkosti a hlouposti, jako že jste si ráno polila své oblíbené šaty černou kávou. Není moc univerzálních a použitelných rad, snad kromě jediné: „dělejte to, co je vám příjemné, aniž byste někomu ubližovala“. Dodržujte toto pravidlo a s největší pravděpodobností máte nakročeno k báječnému sexu. Abychom vám to celé ještě o něco usnadnili, sepsali jsme tři rozšířené chyby v milostném životě, kvůli nimž jsou postelové hrátky víc stresující než zábavné. Naše doporučení neberte ani tak jako pravidla, jako spíš rady, které vám vaše tápání mohou usnadnit. Tak jdeme na to!

1. Chyba - Orgasmus za každou cenu

Orgasmus je jednou z nejhezčích věcí na světě a vy si ho rozhodně zasloužíte! Fixovat se v posteli ale jen na něj může být naopak na škodu. Čím víc se na vyvrcholení soustředíte, tím víc vám bude unikat. Až ho nakonec vystřídá pocit frustrace a naštvanost „proč to zase sakra nejde!“. Jasně, od dospívání nám je do hlav vtloukáno (z časopisů, filmů i porna), že dobrý sex rovná se bouřlivému vyvrcholení. Dokonce mluvíme o „dosažení“ orgasmu, jako by to byl úspěch a jediný cíl cesty. Výzkumy ale ukazují, že ho lidé dost často předstírají, většinou proto, aby neranili svého partnera. Prozradíme vám jedno malé tajemství: sex je mnohem lepší, když se soustředíte na jeho průběh, než na velké finále.

Zkrátka - dobrý sex můžete mít i bez orgasmu. Dívala byste se pořád dokola na ten stejný film, na kterém se vám líbí jen závěr? Byla byste ochotná pravidelně přetrpět nudných 90 minut, abyste se potěšila z hezkého konce? No, asi ne. Vlastně by bylo dost těžké takový snímek vůbec natočit, protože, podobně jako při orgasmu, musíte finále nějak vybudovat, dojít k němu… Promluvte si s partnerem a ubezpečte ho, že nedosáhnutí orgasmu neznamená, že je sex s ním špatný. Svěřte se mu s tím, co potřebujete a co rozhodně nepomáhá. Buďte upřímná. Nezaplétejte se zbytečně do sítě předstírání, protože po letech vás to přestane bavit. A co pak?

2. Chyba - Co by kdyby

Spousta lidí oplakává sexuální život, který mohli mít. Co kdyby odešli z nešťastného vztahu o trochu dřív? Co kdyby se včas rozešli se svou studentskou láskou? Co kdyby je jejich bývalý neopustil? Co kdyby… Každý z nás žije jen jeden život a není v našich silách během něj vyzkoušet úplně všechno. Pokud vás mrzí, že jste něco nestihla, klidně se tomu na chvíli poddejte. Zlobte se, buďte uražená i zahořklá co hrdlo ráčí. Prociťte svůj smutek. A pak najděte zdravý způsob, jak se s tím vyrovnat. Možná chvíli potrvá, než zjistíte, co vlastně chcete a jak toho dosáhnete. Jen se, prosím, neupínejte na zkušenosti ostatních. Opravdu ne každý má žhavý sexuální život. A někdy vlastně ani není o co stát.

3. Chyba - Dobrý sex je jen o chemii

Dobrý sex vyžaduje práci. Většina lidí se ale domnívá, že za ním stojí především chemie a vytváří tak z něho statickou věc – něco, co vám ten druhý buď nabídne, nebo ne. Ve skutečnosti je ale sexuální život proces, který budují dva jedinci. Nevybíráte si auto, stavíte spolu něco krásného, cihlu po cihle. Předpokladem k žhavému sexu je samozřejmě přitažlivost, ale také úsilí. A často se nevyhnete mučivě upřímným rozhovorům o tom, co se vám v posteli líbí a co ne. Bohužel ne každý ví, jak o lechtivých věcech mluvit bez pocitu trapnosti jednoduše proto, že k tomu nikdy nebyla ta správná příležitost. Jak tedy před partnerem nadhodit, že chcete vyzkoušet něco nového?

Taktně a s citem. Nemusíte ho hned zasypat všemi svými sexuálními myšlenkami a pocity, postupně se ale začněte svěřovat. A na druhého přitom berte ohledy – sdělit mu, že vás kvůli nabraným kilům přitahuje o něco méně, nebo že vás stále dokola opakované pozice začínají nudit není nic příjemného. Vyjít s tím na světlo v čas za to ale rozhodně stojí. Usnadnit vám to mohou různé hry s otázkami týkající se sexu nebo online kvízy, díky nimž odhalíte touhy a preference toho druhého. Pokud svému miláčkovi věříte dost na to, abyste si vzali společnou hypotéku, neměly by být rozhovory o sexu tak těžké.

Jo, a zkuste lubrikant!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné