V zajetí lajků: Co napoví nejčastější aktivita na Instagramu?

Co dělat, když se vašemu partnerovi na sociálních sítích líbí skoro všechno (hlavně holky v plavkách)?
Text: Tereza Čaladi 10. prosince 2022

Foto: Getty Images

Kdo má partnera a Instagram, ten ví, jaké to je spatřit jméno své spřízněné duše mezi srdíčky pod příspěvkem polonahé divy na pláži. Žárlivost se probudí a černé myšlenky začnou pracovat. Co teď? Je potřeba to s ním řešit? Podvádí mě snad? Odpovědi pro vás máme v článku.

V dávných dobách (rozumějte před pár lety) to měli lidé ve vztazích o dost snadnější. Flirt i konverzace probíhali tváří v tvář, což obě strany většinou ušetřilo od vytváření domněnek. Dnes je situace poněkud jiná. Seznamování probíhá buď úplně, nebo z větší z části skrze sociální sítě a lajky v celém procesu hrají důležitou roli. Je to právě ono pověstné srdíčko, co na nás nenásilně strhne pozornost a dá tomu druhému najevo, že o něj jevíme zájem. Co když ale lajky zběsile rozdává zrovna váš přítel? Měla byste se začít strachovat?

Záleží na tom, kdo je ta druhá

Ano, cítíte se hrozně a zranitelně, než ale svého partnera osočíte z podvádění, na chvíli se zamyslete. Lajky mohou znamenat hned několik věcí, a obzvlášť, pokud jsou rozdávány influencerům či známým lidem. V tomto případě funguje jakýsi kult osobnosti, kdy jsou tito jedinci vnímáni spíše jako objekty, než lidské bytosti, a podle toho jsou i souzeny. Pokud jste se svým partnerem krátce a ještě se tolik neznáte, je možné, že se jedná o sestřenici či dlouholetou dobrou kamarádku. A tehdy jsou lajky dokonce povinné, no ne? Problém nastává, pokud je tímto způsobem v neustálém kontaktu se svou ex. Zkuste si s ním promluvit, vysvětlete mu, že je vám to nepříjemné a požádejte ho, aby s tím přestal. Jeho reakce vám mnohé napoví.

Co za tím může být, mluvíme-li o random holkách z Instagramu?

1. Snaží se být milý

Může být jen sympaťák, co rozhazuje srdíčka na potkání. Někomu se zkrátka líbí všechno, nebo rád rozdává chválu a radost. Nic jiného to neznamená. Ne každý hlouběji přemýšlí nad tím, zda si příspěvek zaslouží váš vytoužený double-tap.

2. Prostě kliká

Neuvažuje o tom, že by vás „lajkování“ cizích mohlo naštvat a už vůbec mu nedochází, že jeho aktivity vidíte online. Bezmyšlenkovitě roluje a nevkládá do toho mnoho úsilí, pokud vůbec nějaké.

3. Nevnímá to jako problém

Jeho postoj k celé věci? Nechápe, proč by vás něco takového mělo rozhodit. Vždyť je to jenom lajk na sociálních sítích, žádná nevěra! Navíc neměl v úmyslu na to jakkoliv navázat. Nechtěl fotku komentovat, poslat té dívce zprávu, ani s ní mluvit. A rozhodně vás nechtěl ranit.

4. Oko za oko

Pokud se vy sama nezdráháte lajkovat nebo komentovat fotky hot kluků na Instagramu, možná právě sklízíte plody jeho odplaty. Anebo k celé věci přistupuje stylem – mně to nevadí, tak nechápu, proč by tobě mělo.

5. Jeho bývalé to bylo jedno

Naučené vzorce si s sebou nosíme ze vztahu do vztahu. A pokud jeho ex nevadilo, co na sociálních sítích dělá, možná ho ani nenapadlo, že teď by tomu mělo být jinak. V tomto případě si stačí vymezit hranice a respektovat jeden druhého.

6. Myslí si, že je dotyčná sexy

Což nutně neznamená, že se máte čeho bát. Ať hodí kamenem ten, kdo se nezakoukal do pohledného doručovatele nebo hříšně sexy policisty, přestože byl v té době zadaný! Vašemu partnerovi se prostě jen líbí fotografie jiné dívky a přijde mu cool. Nic víc v tom být nemusí.

7. Chce získat její pozornost

Pokud vidíte, že váš přítel pravidelně lajkuje fotky náhodné dívky na Instagramu (která ve skutečnosti není influencerkou), máte velmi pádný důvod k jeho konfrontaci. Proč by se mu tak často líbily příspěvky jiné ženy, kterou ve skutečném životě ani nezná? Možná přijde s pádným vysvětlením, stejně tak ale může být důvodem fakt, že se ji snaží zaujmout.

Jak vidíte, ve většině případech se nejedná o nic záludného. Vaše overthinking mysl se jen roztočila na plné obrátky. Pokud vás to ale trápí, promluvte si s ním. Jen tak zjistíte, jak se věci ve skutečnosti mají.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné