TikTok šílí z partnerského žargonu

Nejnovější trend na TikToku, #marriagelanguage, ukazuje páry, které se dělí o své jedinečné a často bizarní výrazy lásky.
Text: Jan Houška 18. září 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Vztahy jsou plné radostí, od znalosti oblíbeného jídla vašeho partnera až po sdílení intimních chvilek beze slov. Pouto, které si mezi s sebou partneři vytvoří často působí jako tajný jazyk a trend #marriagelanguage na TikToku na to v posledních dnech upozorňuje. Hashtag už nasbíral přes 25 milionů shlédnutí a páry v něm odhalují svoje tajné a někdy i bizarní jazyky lásky.

Partneři odhalují vtipné, krkolomné a někdy až směšné výrazy, které používají se svými partnery k popisu každodenních věcí, ukazují svým partnerům fotku náhodného předmětu a ptají se: "Co je to?" nebo "Jak tomu říkáme?". Jejich partner pak odpoví tím, jak dané věci říkají oni. Je to zčásti dětská řeč a zčásti nesmysl. Jako když se třeba z "cappuccina" stane "kapůčo" anebo, když na sebe šišláte. Tyto výrazy, jsou pro někoho  roztomilé, jiní se smějí.

@livzbihley we use all of our brain cells at school and have no more for home 😌 #marriagelanguage #marriagehumor #husbandwife #relationshiphumor ♬ original sound - liv zbihley

"Seznámili jsme se přes aplikaci a chodili spolu šest měsíců, než jsme se zasnoubili, a nyní jsme již čtyři roky manželé. Láskyplně si říkáme 'bimbo' a po večerním kole Mario Kart a náhodném vtipkování teď občas žertem říkáme mé vagíně Tanooki," svěřila se pro americký Cosmopolitan Jenna. (Mimochodem Tanooki je Mario oblečený v mývalým oblečku).

Nejde ale jen o nějaké přejmenovávání věcí a šišlání na sebe. #marriagelanguage je svědectvím jedinečného pouta, které spolu partneři sdílejí. Ačkoli se to může zdát jako nový trend, páry používají své vlastní verze dětské mluvy už odedávna. A neomezuje se to jen na romantické vztahy; k tomuto trendu se přidávají i nejlepší přátelé, kteří předvádějí své vlastní bizarní slůvka.

Ať už si říkáte "smraďochu" jako výraz lásky nebo přejmenováváte předměty denní potřeby, tento trend zdůrazňuje krásu osobních vztahů. Je to připomínka toho, že ve vztazích někdy dávají smysl i ty největší nesmysly.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné