Za pultem i mimo něj. Tohle jsou nejstylovější dýdžejky na scéně

Seznamte se s několika dýdžejkami, které roztáčejí taneční parkety i svět kolem nich.
Text: Jan Houška 14. srpna 2023

Foto: Instagram.com

V obrovském vesmíru elektronické hudby vyniká několik jasných hvězd, které se vyznačují nejen osobitým zvukem a citem pro módu, ale také schopností změnit vnímání toho, co znamená být ženou v tomto oboru. Podívejte se na Ninu Kraviz, Peggy Gou, Charlotte de Witte a Jaydu G a další ženy, které roztáčejí parkety i svět kolem nich.

Mimi Xu

Mimi Xu, známá také pod přezdívkou DJ Misty Rabbit, je podmanivou osobností ve světě módy a elektronické hudby. Její soundtracky zdobí mezinárodní přehlídková mola a umělecké instalace a ukazují její jedinečnou schopnost spojit různé žánry a kultury do okouzlujícího zvukového zážitku.

Nina Kraviz

Nina Kraviz, která pochází ze zmrzelé Sibiře, se ve světě elektronické hudby rychle prosadila. Svými syrovými techno beaty a minimalistickým stylem přesně odráží podstatu undergroundové elektronické hudby. Kraviz, bývalá zubařka, vyměnila zubní vrtačku za gramofony, protože jak sama říká "hudba je její život". V současné době je kromě svých strhujících shows uznávaná také díky svému stejnojmennému hudebnímu labelu, který podporuje neobjevené umělce.

Jayda G

Kanaďanka Jayda G má talent dodávat svým vystoupením radost a vášeň. Její hudba osciluje mezi discem, housem a funkem a mnoho jejích písní má optimistickou, nakažlivou atmosféru. Jayda, bývalá vědkyně v oblasti životního prostředí, s lehkostí spojuje svou lásku k přírodě a hudbě, přičemž často zdůrazňuje význam ochrany životního prostředí. Díky své upřímné povaze a funkové hudbě je oblíbená na tanečních parketech po celém světě.

Peggy Gou

Peggy Gou se narodila v Soulu a žije v Berlíně. Díky jedinečnému zvukovému projevu, který obsahuje náznaky housu, diska a techna, se stala mezinárodní senzací a hrála na nejznámějších světových místech. Její vícejazyčná skladba "It Makes You Forget (Itgehane)" ji vystřelila k obrovské popularitě, ale je to právě její konzistence a jedinečný styl, které upevnily její pozici mezi elitou. Jo, a Peggy taky stojí za letošním letním hitem "(It Goes Like) Nanana".

Charlotte de Witte

Belgická senzace Charlotte de Witte je známá svými intenzivními techno sety, které se vyznačují syrovou a silnou energií. Díky své zálibě v temných, melancholických a odosobněných beatech si de Witte vydobyla v techno sféře své místo. Svou kariéru začala pod přezdívkou "Raving George", aby se vyhnula genderovým předsudkům.

Taylah Elaine

Posledním jménem je Taylah Elaine z UK. Elaine si získala ve Spojeném království i mimo něj si uznání díky své upřímné lásce k hudbě, smooth přechodům, schopnosti sestavit skvělý set plný mnoha žánrů a osobitému smyslu pro styl.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné