Seriálové comebacky: Lady Whistledown, YOU i Sex Education

Schválně, kolik seriálových maratonů letos zvládnete?
Text: Linda Svobodová 16. února 2023

Foto: Profimedia

Letošní rok bude nadupaný nejen filmovou tvorbou, ale i tou seriálovou. Na obrazovkách právě běží dlouho očekávaná adaptaci populární hry The Last of Us nebo naopak seriálové drama z hudebního zákoutí s názvem The Idol. V novince seriálového tvůrce Euforie bychom navíc měli spatřit v hlavní roli zpěváka The Weeknda a Lily-Rose Deep, dceru světoznámého herce Johnnnyho Deppa.

Pokud ovšem pomineme připravované kinematografické novinky, letošní rok patří i několika comebackům. Těšit se můžeme například na třetí řadu seriálu Bridgerton, Ginny and Georgia, romanťárnu Never Have I Ever, You nebo Sex Education. 

Rodinné drama v podání Ginny and Georgie  

Pokud máte day off a energie vám akorát tak dovoluje pustit si Netflix, je čas zhlédnout druhou řadu rodinného drama teenagerky Ginny a její matky Georgie. Na seriál navíc nebudete muset čekat několik měsíců, vyšel totiž již začátkem ledna a začíná přesně tam, kde předchozí řada skončila. Fanoušci tak můžou skočit ihned do děje. Tvůrci seriálu totiž odkryli hned ze začátku několik tajemství, které nám dlouho leželi v paměti. Nutno však podotknout, že u jednoho dílu pravděpodobně neskočíte. V seriálu totiž uvidíte tolik dějových zvratů a překvapení, že vám to zvědavost nedovolí.

Lady Whistledown opět v akci  

Ruku na srdce, pokud můžeme seriálu Bridgerton něco nechat, tak výběr herců do hlavních rolí. Pohled na vévodu z Hastingsu Simona Basseta či vikomta Anthonyho Bridgertona totiž asi nikdy neomrzí. Vzhledem k celosvětovému úspěchu seriálu se tak jeho tvůrci rozhodli v dalším pokračování a oznámena byla jak třetí, tak dokonce i čtvrtá řada. Pokračování se dočkáme již v dubnu a podle informací by mělo zahrnovat románek mezi Penelope Featherington a Colinem Bridgertonem. Může to být poněkud zarážející, jelikož na první pohled dvojice zamilovaně nepůsobí. Třeba nás ale oba přesvědčí o opaku.

Never Have I Ever  

Romantická jízda ještě nekončí, jelikož se dočkáme v roce 2023 i pokračování Never Have I Ever (Tenkrát poprvé). Jedná se o úsměvnou komedii o dospívání, která sleduje komplikovaný život Devi, která žije v indicko-americké rodině. Už z toho plyne, že tradiční výchova indických dívek se s tou benevolentnější americkou jaksi neshoduje. Vyjma kulturních vložek je však seriál postaven na milostným trojúhelníku mezi Paxtonem a Benem. Po boku koho tedy uvidíme Devi v nové sérii?

YOU (watching me?)  

Pravděpodobně každý zaznamenal, že na Netflixu běžel seriál o narušeném stalkerovi s vraždícími sklony. Tvář mu propůjčil herec Penn Badgley, který je známý například z kultovního seriálu Gossip girl. Seriál You (Ty) je psychologický thriller natočený podle knih Caroline Kepnesové a sleduje příběh stalkera Joea Goldberga. Nová série už běží a nabízí v podstatě jeho novou postavu, jelikož s odstěhováním do Londýna se z něj stává i nová osoba. Neopětované lásky a touhy jdou stranou a jeho prioritou je akademická práce a mimoškolní aktivity. Opravdu je ale možné pohřbít svou minulost?

Sex Education po čtvrté

Sex Education (Sexuální výchova) je bezesporu jedním ze seriálů, na které koukáte s lehce skeptickým a znepokojivým výrazem. Pakliže se však dostanete do děje a stud dáte stranou, užijete si velmi dobré herecké výkony, které dají seriálu hned jinou perspektivu. Pokud jste totiž viděli minulé série, tak zajisté prahnete po tom, jak to dopadne s doktorkou Jean Milburn a jejím synem Otisem. Minulá řada totiž nechala mnoho nezodpovězených otázek, a to i u Otisova nejlepšího kamaráda Erika. Spekuluje se o tom, že by měla jít nová série ven okolo září letošního roku. Přesný datum je ale bohužel zatím ve hvězdách.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné