Šéfredaktorka Adéla Mazánková o únorovém čísle Cosmopolitanu

Jakou větší lásku znáte, než milovat druhé i sami sebe?
Text: Adéla Mazánková 28. ledna 2023

Foto: Archiv HMI

Zajisté bychom všichni byli miliardáři, kdybychom do­­­stali pětikorunu vždycky, když nám někdo s dobrým úmyslem poradí: „Abys mohl milovat další, musíš milovat nejprve sebe.“  

Ka-ching. Díky za nic, Tygře.  

Únorové číslo jsme se pro tentokrát rozhodli sestavit bez růžových brýlí a s co nejkonkrétnějšími radami. Ne proto, že bychom nefan­dili lásce (a zamilovaným klišé), ale proto, že v sebe­­­­­­lásce snad ještě více než kde jinde platí potřeba jednat: tady a teď, bez filtrů a bez okolků pro široké okolí. Pro sebe.

Do nového roku jsem nevkročila s pocitem ani energií, jakou jsem si koncem toho minulého předsevzala, a zapříčinilo to desetidenní goblin mode (který nyní díky úvodnímu fejetonu na straně 11 konečně umím správně pojmenovat), v němž sebelásku hravě přeprala sebelítost. Abych se z ní dostala, rozhodla jsem se jednat a… skočit.

Zatímco tedy píšu úvodník, střádám plány na víkendové úniky, pro objetí do náruče mých dvou měst lásky, Paříže a Barcelony. Vlastní hranice se mi totiž odjakživa nejlépe hledaly za hranicemi. Vám doporučím to samé, ať už se nacházíte v goblin modu nebo zrovna nosíte ty nejsladší růžové brýle.

Dovolte si skočit! Pro dávku sebepéče na Valentýna (tipy od masáže po fun sex party najdete na straně 86), po hlavě do růží (čelem k heboučké pleti na straně 34) nebo na nesmyslně drahý megamoon (život na zámku, anyone? strana 104).  

Ka-ching. Jen počkej, Zajíci.*  

* Dle lunárního kalendáře skončilo období Tygra a od 22. ledna 2023 do 10. února 2024 trvá rok Zajíce. Proč je to dobře pro všechny z nás, si přečtete na straně 91.

Adéla Mazánková

@adelachloe

Šéfredaktorka Cosma, co nikdy neřekne „ne“ výletu za hranice, černému humoru a rannímu flat white s ovesným mlékem.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné