Šéfredaktorka Adéla Mazánková o srpnovém čísle Cosmopolitanu

Ať je láska vaším světlem. Na co tu svou namíříte, je na vás. Hlavně, ať to rozehraje pořádnou duhu.
Text: Adéla Mazánková 20. července 2023

Foto: Tomáš Thurzo

Téměř to vypadalo, že naše srpnové číslo bude mít poprvé v historii (alespoň toho českého) Cosmopolitanu černou obálku. Jenže: Kde není světlo, nejsou ani barvy. A jestli nám o něco v tomto vydání šlo, pak o to, vymáchat ho ve všech odstínech lidskosti. Právě proto One Love issue představuje selekci výrazných osobností, které se za žádných okolností nebojí dát spotlight tomu nejbarevnějšímu v nich, i pokud to znamená, že se při tom musí tu a tam zadívat na nejistoty v hlubinách své duše nebo třeba veřejně namířit světlo na své stinné stránky. Díky jejich víře a lásce – ke svým unikátnostem, k sobě navzájem, ke své tvorbě či zkrátka k dobru – a jejich odvaze vykročit ráznou chůzí do temnoty je svět barevnější a přívětivější pro nás všechny. One love!

Možná proto, že jsem ve znamení Raka s ascendentem ve Štírovi, a tak (na to svádím), že se na svět často koukám přes růžové brýle, věřím, že kde chybí světlo, je napřed potřeba láska. Abychom se všichni mohli tu a tam zorientovat a neztratili se ve tmě, měla by být co nejčastěji na očích. A s ní i všechny barvy, co nabízí.

PDA, tedy public display of affection, jsme spolu s našimi oblíbenými páry a fotografem Tomášem Thurzem nafotili přímo uprostřed ulic Prahy i Brna. Snad vám jejich upřímné výpovědi připomenou, že právě láska je to nejbarevnější i nejobyčejnější, co v sobě všichni máme, spojuje nás a zaslouží si všechnu pozornost a záři reflektorů světa.

Na co jiného být hrdý?

Ať je láska vaším světlem. Na co tu svou namíříte, je na vás. Hlavně, ať to rozehraje pořádnou duhu.

Adéla Mazánková

@adelachloe

Šéfredaktorka Cosma, co nikdy neřekne „ne“ výletu za hranice, černému humoru a rannímu flat white s ovesným mlékem.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné