Šéfredaktorka Adéla Mazánková o březnovém čísle Cosmopolitanu

Ve vzduchu je cítit závan nových příležitostí, o které se neochudit, svěží vítr do plachet, co voní po osobním růstu… Ale jen jaro to není, jasný pane! Je to nová éra. A přišla si i pro vás – tedy, pokud chcete.
Text: Adéla Mazánková 24. února 2023

FOTO: MAREK JARKOVSKÝ; STYLING: EVŽENIE HABRON; MAKE-UP A VLASY: ELIŠKA MATĚJKOVÁ (WELEDA); MODELKA: ŠÁRKA ŠVASTALOVÁ; FOTOSTORY VZNIKLA VE SPOLUPRÁCI SE ZALANDO (ZALANDO.CZ)

Vzali jste si do ruky číslo s podtitulkem Pretty big energy, nebudu vás tudíž nijak šetřit a začnu radou za všechny prachy: Nešetřete. Ba-dum-tss. Já vím, odvážný statement uprostřed energetické krize. Stejně jako náš podtitulek v momentě, kdy se z energie stává slovo tak opotřebované, až je skoro společensky nepříslušné. Jenže: Stačí vám jedna jízda s homofobním taxikářem, střet s haterem v komentářích na Instagramu, rasistickou sestřičkou v čekárně na pohotovosti nebo jiný reality check, o který jste si neřekli, a najede vám zuřivost taková, že zbývá jediné: Správně, nešetřit. Svým hlasem ani silou, tam, kde je potřeba. Nešetřit, když je nutné bránit vlastní hodnoty a ty druhé, kteří to sami zrovna nedokážou. Je dobře nasměrovaný vztek užitečným vztekem? We think so.

Coverstar března Linda Bartošová je živoucím důkazem, že činnost se neodpouští, ale oproti nečinnosti je dost sexy. O tom i o podnětech, co ji k nové etapě přivedly, by mohla vyprávět. Nalistujte stranu 64 a pochopíte, jakým směrem se po tom všem vydává. S plnou vervou, nutno dodat. Jsem si jistá, že po přečtení budete také připraveni správně nešetřit. Pojďme hlavním trendem roku udělat éru tak ráznou a hlasitou, že nebude mít šanci vyšumět podobně jako komunikace s vaší poslední pochybnou známostí – a dá jednou všemu nespravedlivému konec.

Vždyť víte, jak to je. Nedovřenými dveřmi utíká energie. Tak s nimi projednou pořádně bouchněte.

Welcome to your b*tch era.

Adéla Mazánková

@adelachloe

Šéfredaktorka Cosma, co nikdy neřekne „ne“ výletu za hranice, černému humoru a rannímu flat white s ovesným mlékem.

P.S.: Cosmopolitan si můžete také předplatit a získat k němu super beauty dárek. Pro víc info mrkněte SEM

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné