Nový Persil nás baví

Díky inovativnímu složení pracích prostředků Persil je čištění vody zase mnohem jednodušší. Na edukativním eventu této oblíbené značky to žilo. Prezentace o čištění odpadních vod spojená s chemickým pokusem odhalila zajímavé ekologické informace. Nechyběla ani zábava a prohlídka Staré čistírny odpadních vod.
komerční článek 3. prosince 2022

Persil

Modří vědí... Čtyři čeští influenceři pomeřili své znalosti ve vědomostní soutěži Zázraky u vody moderované Vladimírem Kořenem. Monika Leová, Tereza Fajksová, Barbora Krčmová i Radek Karkys si vedli skvěle. Účastníci eventu si mohli užít také plavbu na loďkách do Staré čistírny odpadních vod. Mělo to atmosféru!

Prací gely, disky a kapsle Persil s vylepšenou recepturou, která obsahuje 92 % biologicky odbouratelných složek*, vyperou vaše oblečení nejen extra účinně, ale navíc i v novém udržitelném standardu.

Hokus pokus...

Nebyla chemie ve škole zrovna vaše parketa? Tahle lekce by vás bavila. Názorný pokus zaujal všechny diváky. Dozvěděli se, co znamená pojem „biologicky odbouratelný“. „Při správných podmínkách a přítomnosti mikroorganismů se biologicky odbouratelné látky rozloží na základní přírodní složky. V přírodě pak nevzniká žádný odpad, který by tam nepatřil. Navíc jsou potravou pro mikroorganismy, které jsou důležitou součástí čistírny odpadních vod,“ vysvětlil Ing. Bc. Martin Srb, Ph.D., manažer útvaru technologie vod.

*Vztahuje se naorganické složky podle OECD 301/302

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné