Oscar 2023: Jak to vypadalo na béžovém koberci?

95. ročník předávání Oscarů je za námi! Historický večer, kdy se ikonický červený koberec proměnil v béžový, dal možnost hollywoodským hvězdám vynést ty nejlepší módní kousky. Pojďme se podívat, jak to na béžovém koberci vypadalo...
Text: Jan Houška 13. března 2023

Foto: Getty Images

Oscarový galavečer proběhl letos v Dolby Theatre v Los Angeles, a jak se očekávalo, ovládl ho snímek Everything Everywhere All At Once. Nechme ale náš zrak spočinout na béžovém koberci, kde si tentokrát hvězdy Hollywoodu šly tvrdě za svým, což znamená, že jsme se dočkali opravdu povedených outfitů, stejně jako.. no, stejně jako těch horších. 

Za vypíchnutí určitě stojí Rihanna v róbě od Alaïa, Fan Bingbing v šatech od Tony Ward Couture nebo Paul Mescal v excentrickém obleku od Gucci. 

Rihanna se opět rozhodla posílit estetiku své značky a vyzdvihnout své těhotné tělo (je to zkrátka královna), přičemž přišla na červený koberec v temně svůdném kompletu, který kombinoval jemné a tvrdé prvky. Florence Pugh se zase třeba objevila v divoce bujarých šatech ve stylu 19. století s rozparkem až na prsa, obohacených o sexy kalhoty. Je to sofistikované, svěží a trochu rebelské (stejně tak jako Florence).

Uznání si bezesporu zaslouží i Austin Butler, který letos zazářil v životopisném dramatu Elvis. Mladý herec předvedl čistou eleganci v parádně padnoucím obleku se zvýrazněnými rameny a nalakovanými polobotkami na vysokém podpatku. Je vidět, že Austin od své filmové role odkoukal i trochu toho stylu.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné