Summer allert: Co pro nás může udělat IPL technologie?

Čím víc toho z oblečení kouká, tím vehementněji hledáme ideální holící řešení. A tím může být IPL technologie... Jak přístroje používat, na co si dát pozor a není na něj už pozdě?
Text: Kristýna Schafferová 7. června 2023

Hebké nohy, podpaží a třísla jsou v létě tak trochu nutnost - nejen, že pokožka bez chloupků vypadá dobře, ale hlavně: Umíte si představit trávit vedra celí zarostlí? Zbavit se jich můžete pomocí žiletky, jenže... Krátkodobé řešení a otravná vyrážka. Nebo si vzít k ruce vosk, ten však s sebou nese trochu nepořádku a bolí. Ve světle toho všeho se zdá být ideálním přístupem IPL technologie, která chloupky neodstraňuje, ale zamezuje jejich růstu. Že jste ji ještě nevyzkoušeli? Poradíme vám, jak s ní pracovat, na co si dát pozor i kdy koupit ty nejlepší.

Co je IPL technologie

Jedná se o pulzní světlo, které pronikne do kůže, kde zahřeje chloupek a tím naruší nebo sníží jeho schopnost regenerace. Ten pak přibližně po týdnu až dvou sám vypadne a nějakou dobu potrvá, než na jeho místě začne růst nový. A když se objeví, bude o poznání tenčí než jeho předchůdce. 

Když začnu teď, stihnu mít hebkou kůži ještě v létě?

Chloupky nefungují na povel, mají svou vlastní hlavu a rostou si, jak se jim zachce. To znamená, že je IPL technologií neošetříte všechny ve stejné fázi. Nějakou dobu tak potrvá, než se dočkáte pokožky bez chloupků: Počítejte měsíc a kousek. Když začnete hned, začátek prázdnin ještě stihnete. Nohy, třísla a podpaží možná nebudou 100% bez chloupků, ale první výsledky už pozorovat budete. 

Pulzující ochránci hebké pokožky:

Jak často přístroj používat? 

Abyste dosáhli nejlepších výsledků, používejte většinu komerčních produktů první dva měsíce alespoň jednou týdně, třetí měsíc 2x měsíčně, a pak už jen jednou za měsíc. 

Je ošetření bolestivé? A jak se dělá?

Ošetření IPL technologií nebolí, a je poměrně rychlé. Pár hodin předtím, než vezmete přístroj do ruky, oholte celou ošetřovanou plochu. IPL epilátor zvládne obstarat celé tělo od 10 - 30 minut, záleží na výrobci. Super je, že nemusíte nikam chodit, všechno obstaráte v pohodlí domova. Pokožka pak není podrážděná a nehyzdí ji pupínky ani začervenání. IPL technologie navíc funguje jako prevence proti zarůstání chloupků - chloupek totiž řeší přímo v kořínku, neusekne ho v první třetině, což pak může způsobit nepříjemné bolestivé bouličky a další trable. 

Pro koho není IPL technologie vhodná?

Ošetření není vhodné pro děti a dospívající. Potíž pak může nastat v případě barvy chloupků, protože většina IPL epilátorů nezvládne spolehlivě zasáhnout hodně světlounké, zrzavé anebo šedivé odstíny.

Přístroje by neměly používat těhotné ženy nebo ti, které trápí nemoci štítné žlázy či srdce. Vyhnout by se mu měli raději také všichni, kteří procházejí nebo prošli jakýmkoliv druhem rakoviny, především maligním melanomem. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné