Slavní muži a jejich beauty brandy – Kdo zasekl do světa kosmetiky své nalakované drápky?

Kosmetický průmysl jako výsada žen? Not anymore… Slavní muži přebírají otěže, aby do světa krásy přinesli také svůj pohled na věc. Kdo úspěšně konkuruje Rihanně a jejímu #fentybeauty impériu i upřímným produktům Jessicy Alby?
Kristýna Schafferová 16. října 2022

Getty Images

Rihanna, Jessica Alba, Kylie Jenner, Selena Gomez, Lady Gaga, Jennifer Aniston…. Celebrity a jejich beauty brandy dobývají přední příčky prodejů v kosmetickém průmyslu. A muži nechtějí zůstat pozadu! Stačilo přenést své myšlenky na papír, sejít se s lidmi, kteří oboru rozumí a začít podnikat. Kdo pomalu zaplňuje díru na trhu, aby uspokojil rostoucí poptávku po make-upech a skincare pro muže (a nejen pro ně)?

Harry Styles

Listopad loňského roku se stal pro fanoušky Harryho Stylese absolutně zásadní! Kolena jim nepodlomil nový singl, ale jeho vlastní kosmetická značka Pleasing, do které přenesl všechny své vášně – nalakované nehty a lásku k perlám. Mezi prvními produkty tak nechyběly rostlinné laky na nehty ve třech odstínech (bílý, růžový, černý), perleťové rozjasňující sérum inspirované japonskými potápěčkami a praktické „pero“, které z jedné strany nabízí hydratační olej na rty, na straně druhé pak oční sérum, což je skvělá vychytávka hlavně na cesty. „Když jsem se rozhodl, že pod značkou Pleasing uvedu vlastní kosmetické produkty, chtěl jsem si být jistý, že je budu sám používat. Netoužil jsem vyrábět něco, čím budou lidé zakrývat své nedostatky. Chtěl jsem je rozzářit a dodat jim pocit krásy,“ říká Harry. A my musíme uznat, že se mu to povedlo.

Pharrell Williams

Kdybyste zalistovali rodinným fotoalbem Pharrella Williamse, zaručeně byste ho poznali i na 20 let starých snímcích – Pharrell totiž vůbec nestárne! Založit vlastní beauty brand, jehož tváří bude on sám, byl proto skvělý tah. Značka se jmenuje Humanrace a najdete v ní základní produkty pro běžnou denní rutinu – čisticí přípravek na obličej v prášku s rýží a AHA kyselinami, pleťový a tělový krém, lotosový enzymatický peeling a 2 tuhá mýdla. Protože má Pharrell rád nejen svou pokožku, ale také přírodu, udělal všechny produkty znovu plnitelné. Dokoupit tak můžete pouze náhradní náplň, čímž životní prostředí ušetříte od zbytečného plastu.

Machine Gun Kelly

UN/DN LAQR… Ne, to není jméno další ratolesti Elona Muska, ale beauty počin rappera Machine Gun Kellyho. Pod touto značkou se skrývá nápaditá kolekce punkových laků na nehty, které nesou názvy jako Bad Tendencies, 25 To Life, Mary Jane či Nothing (Matte)rs. Colson Baker, jak zní umělcovo pravé jméno, se nebojí riskovat a rád se na veřejnosti ukáže s něčím extravagantním, například s deseticentimetrovými akrylovými nehty, které předvedl v roce 2021 po boku Megan Fox na předávání hudebních cen iHeartRadio Music Awards.

Lil Yachty

Posedlost barevnými nehty má v sobě i další rapper, Lil Yachty. Jeho kolekce laků Crete boří hranice – z čistě ženského produktu činí inovativní nezbytnost pro muže, kteří se chtějí vyjádřit. Za zmínku stojí i samotný obal ve tvaru pera se zatahovacím štětečkem, který usnadňuje aplikaci. Což ocení především začátečníci.

Pokud je pro vás lakování nehtů způsob, jak vyjádřit svou kreativní stránku, nebo se vám to prostě líbí, neměli byste být odsuzováni. Názor zvenčí by neměl ovlivňovat vaše přesvědčení. - Lil Yachty

Tyler, the Creator

Že mezi rappery frčí nalakované nehty dokazuje další umělec – Tyler, the Creator. Nejen, že je průkopníkem v módním průmyslu, a to už dob, kdy byl skejťákem, ale začíná se prosazovat i v kosmetickém odvětví. Jeho značka Golf le Fleur vtrhla na trh s kolekcí laků, kterým vévodí pastelové barvy.

Jak je vidět, kosmetický svět začíná víc myslet také na muže. Těšit se tak můžeme nejen na svalnatá těla v reklamách na holicí strojky a deodoranty, ale i na záplavu barev, dokonalé pleti, dlouhých řas a pěstěných nehtů.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné