Malý eko beauty talk – průvodce zeleným světem

FYI: Hranice mezi přírodním a chemickým je fluidní. Bio vždy nemusí dát vaší pleti lepší řešení.
Lucie Kochová 12. října 2022

Getty Images

Přírodní kosmetika zaplavila pulty drogérií i luxusních parfumérek. Stále ještě váháte, jestli jí nahradit své klasické produkty, jejichž složení raději moc detailně nezkoumáte? Připravili jsme si pro vás odpovědi na nejčastější otázky, které se všeho krásného organického týkají... Třeba vám pomohou v rozhodování. Mrk!

#1: Stojí za to konjac houbička?

100% ano! Má čistě přírodní původ, a když s ní pravidelně krouživě masírujete pleť, krásně se pročistí, prokrví a rozjasní.

#2: Stačí pleti jen olej?

Když přejdete z chemických krémů z drogérky na čistý olejíček, kůže vám za něj bude týden či dva vděčná, ale pak jí začne chybět voda. Olej sám o sobě totiž nehydratuje. Když olejíček, tak pod něj vždy namažte hydratační krém či sérum.

#3: Co umí aktivní uhlí?

Zázraky! Tahle ingredience opravdu detoxikuje. Vyrábí se udržitelně, z kokosových ořechů. Hloubkově čistí a toxiny i maz vytáhne z kůže jako magnet.

#4: Eko barvy na vlasy?

Sáhněte po těch  s rostlinnými pigmenty. Henna, vlašský ořech, lykopen, kurkuma a šafrán mají krásně syté barvy plus vaše vlasy chrání před antioxidanty. Skvělé eko přelivy má třeba švédská veganská značka Maria Nila nebo italská Oway.  

#5. Styling, co nezanechá nánosy chemie?

Lehké přírodní gely s pečujícími ingrediencemi (panthenol, výtažky z ovsa…) = ideál.

#6: Kdy se hydratace nekoná?

Bez složek, které penetrují hlouběji do pleti a umí na sebe vázat vodu (kyselina hyaluronová, panthenol, urea, glycerin), si produkt ani neškrtne.

#7: A co tuhá mýdla?

Mydlit se klasicky? Sexy!  Nezbyde žádný plastový obal a při výrobě mýdel se spotřebuje mnohem méně vody než u sprcháčů.

#8: Pravda o testech na zvířatech?

Od roku 2013 se nesmějí testovat ani kosmetické produkty, ani ingredience! Je zakázán i dovoz ze zemí, kde se to smí. Značku „netestováno na zvířatech” tedy berte jako marketingový tah.

#9: Top eko dekorativka?

Milujeme třeba: Kjaer Weis, Alima Pure, (M)anasi 7, Westman Atelier, NUI Berlin, RMS Beauty. Projeďte si web Licirna.cz!

#10: Green way odličování?

Pořiďte si pratelnou odličovací žínku nebo přírodní a šetrně vyrobené odličovací tamponky ohleduplné k pleti i životnímu prostředí.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné