Jak na to, aby horká koupel nevysušovala pokožku?
Foto: Getty Images
Foto: Getty Images
Patříte mezi totální nadšence do dlouhých relaxačních koupelí, jste majiteli nepřehledné sbírky voňavých pěn, minerálních solí a pečujících olejů, že by vám je v Sephoře mohli závidět, a z vody většinou vylezete až tehdy, kdy vás vyžene zima? Vítejte v klubu! Zatímco psychiku lázeň zklidňuje, pokožku rozdráždí – příliš teplá voda ji vysušuje, takže pak může pnout a svědit. Co s tím?
Horká lázeň přináší hned několik benefitů. Tak především si v ní odpočinete od ruchu města i rodiny. Horká voda navíc uvolňuje svaly a pnutí, zklidňuje mysl, prokrvuje a má sedativní účinky, takže se vám pak bude lépe spát. Z toho důvodu si vanu dávejte spíš večer, sprchu naopak ráno (ta vás totiž zase probudí).
Pokud jste už ve vaně utopili nejeden mobil nebo knížku, dáte nám za pravdu. Když koupel, tak alespoň půl hodiny dlouhá (minimálně!). Čím déle v ní ale strávíte, tím více dostává pokožka zabrat. Horká voda zbavuje kůži jejích přirozených olejů a narušuje ochrannou lipidovou kožní bariéru, což vede k jejímu vysoušení a někdy i ke vzniku šupinek.
Náprava je jednodušší než se zdá. Aby horká voda nevysušovala kůži (nebo alespoň ne tak moc), stačí do ní přidat bohaté množství rostlinného oleje, který na pokožce vytvoří neviditelný mastný film a tím ji ochrání před nepříznivými vlivy teplé vody. Olej navíc zabraňuje ztrátám vody z kůže (sice ji nehydratuje, ale dokáže v ní vláhu uzamknout), a tím podporuje její hebkost a krásu.
Do vany můžete přidat klidně i obyčejný slunečnicový olej, který máte v kuchyni. V kosmetice se nad ním často ohrnuje nos, což je škoda - ukázal se totiž jako jeden z nejlepších základních pečujících olejů. Pomáhá při ekzémech i podráždění, zvláčňuje pokožku a protože obsahuje vysoké množství vitamínu E, skvěle ji hojí a regeneruje.
Pokud si chcete horkou lázeň ozvláštnit, nebo vaše srdce prahne po dalších koupelových produktech, omrkněte tyhle soli, pěny & co.. Svůj úkol plní na jedničku, a navíc krásně voní.