Hledáte tu pravou letní vůni? Pár jich pro vás máme!

Zhluboka se nadechněte, přinášíme výběr nejomamnějších parfémů...
komerční článek 28. července 2023

Foto: Chloé

Šťavnaté ovoce, sůl vznášející se ve vzduchu, procházka mechovým lesem nebo rozkvetlé louky a zahrady, kam nikdo nikdy nechodí... Na létu je nejlepší jeho rozmanitost a vůně, co nejdou zapomenout! Na Notinu jsme našli parfémy, které všechny ty různé omamné tóny ukrývají v průzračných flakoncích a o něž je škoda se nepodělit. Který z nich bude vaší prázdninovou láskou, co vás bude těšit i dlouho potom, až léto skončí?

Šťastné duo

V parfumérském světě se mandarinka považuje za šťastnou ingredienci. Její svěží tóny jsou příjemně znatelné, zároveň ale neutlumí ostatní složky, které tak mají šanci vyhřát se v jejím světle. V kombinaci s bergamotem, černým pepřem a květinami, jako je magnólie a jasmín, vznikla unikátní vůně Gucci Flora Gorgeous Jasmine, která přináší zklidnění a umožní vám snít.

Její sestra, vůně Gucci Flora Gorgeous Gardenia, spojila tóny mandarinky s květy hrušky, červenými bobulemi, gardénií, jasmínem a plumérií, aby vám přinesla energickou, květinově-ovocnou vůni naplněnou radostí a optimismem - a takové by léto mělo být!

Cesta za dobrodružstvím

Pokud vás láká objevovat nepoznané, dáváte přednost unikátním kombinacím a máte rádi neotřelé věci, bude vás bavit vůně Chloé Nomade, která je jako svěží vítr do plachet. V jejím nitru se ukrývá opojná mirabelka a sladká frézie, jejichž intenzitu uzemňuje dubový mech. Krásná květinová, chypre vůně, která je hluboká, smyslná a sofistikovaná.

Magneticky okouzlující

Elegantně tlumený flakon, ve kterém se ukrývá o to zářivější obsah. Vůně Gucci Bloom Intense má pudrové vanilkové vyznění, které dokázalo vykouzlit zajímavé spojení kokosu, zázvoru, hrušky, červené mandarinky, jasmínu, pačuli a mechu. Tento chypre, gurmánský parfém si zamilujete nejen na večer, kdy chcete být středem pozornosti, ale i ve všední den, a to díky delikátní, přesto jemné vůni. 

Na romantické vlně

Přestože pivoňky kvetou jen jeden měsíc v roce, vy si jejich nádhernou vůni můžete užívat celý rok. V parfémované vůni Chloé Chloé jejich přirozenou zářivost doplňuje nasládlé liči spolu s květinovými ingrediencemi, tolik milovanými parfuméry po celém světě - konvalinkou, frézií, růží a magnólií, vůči kterým jako skvělý protipól funguje ambrový akord a cedrové dřevo. Vyjádřeno jedním slovem? Ach!

Důvěrně známá

Až se léto rozloučí a vy oblečete první teplý svetr, můžete se snadno vrátit zpátky na vyhřáté meze, koupaliště a doprostřed líných dnů, kdy bylo vaší největší starostí rozhodnout, kam pojedete na víkend. Intenzivní parfémovaná voda Her Elixir de Parfum od Burberry voní po ostružinách a jahodách, kterých jste na chatě nosili plné hrsti. Ozvláštňuje je omamný jasmín spolu s ambrou, santalovým dřevem a špetkou vanilky. 

Bonusový tip: Pro něj

A na závěr jeden pánský parfém, anebo klidně i váš, pokud upřednostňujete ne tolik květinové a ovocné tóny. Hero od Burberry - pokud by síla, oduševnělost a dobrý instinkt mohli nějak vonět, tak jako tahle parfémovaná voda. Borovice, jehličí, jalovec a kadidlo navodí příjemnou letní atmosféru, kterou ještě víc podpoří hřejivý benzoin, černý pepř a tolik oblíbené cedrové dřevo. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné