Dýchejte zhluboka. První narozky a šestá vůně Kintsugi

Rozhovor se zakladateli značky o jejich cestě mezi niche vůněmi i zklidňujících rituálech.
Text: Martin Váša 21. prosince 2022

Foto: Instagram (&kintsugi_perfumes)

Martin Švacha a Daniel Nikolov oslavují výročí svého parfumérského domu novou vůní. Hanzo má být protijedem na hektický život, stačí jedno přivonění a přenese vás do přírody, kde panuje ticho a harmonie. S trochou štěstí vám parfém pomůže nastolit to samé ve vaší mysli.

Jaké zklidňující rituály jste si oblíbili vy osobně?  

D.: Poslední dobou se snažím minimalizovat vše, co mi bere energie, a během dne si vždy najdu aspoň půl hodiny na procházku lesem, abych vypnul a utřídil si myšlenky – po voru Hanza. Už to tak mám několik let. Naštěstí mám les deset metrů od bytu.  

M.: Pro mě je takovým rituálem samotná tvorba parfémů. Zavřu se do laboratoře, nahodím playlist a ztratím pojem o čase. Také rád vyrážím na dlouhou projížďku na kole, kdy nad ničím nepřemýšlím a jen v tichosti polykám kilometry.  

Za jakým momentem prvního roku značky Kintsugi se rádi ohlížíte?  

D.: Celý rok jsme byli zaneprázdněni pokořováním všech možných výzev, takže nám utekl jako voda. Až narozeninový večírek byl momentem, kdy jsme dostali příležitost se ohlédnout a pořádně si užít ten hezký pocit z toho, že se vám zhmotnil sen.

Samotný název značky odkazuje k technice, která dělá z chyb přednosti. Pro kterou lidskou chybu máte sami největší pochopení?  

M.: Nedochvilnost. Sám s ní mám trošičku problém. Nemá smysl se kvůli tomu rozčilovat, dotyčného to čas od času vytrestá samo. Já třeba sháněl půl roku lístky na představení v Dejvickém divadle, pak jsem přišel o čtyři minuty pozdě a stál polovinu představení mezi dveřmi.   D.: Já jsem starý dobrák, mám pochopení pro všechny lidské chyby. (směje se)

Máte pro rok 2023 nějaké předsevzetí?  

D.: Vždy jsem měl představu předsevzetí, ale nakonec tomu pokaždé nechám volný průběh a vše se vyvrbí tak, jak má.   M.: Já chci pít jen dobré červené víno, ujet na kole 200 km, uvařit si s přáteli v přírodě na otevřeném ohni a svým nejbližším častěji říkat, jak jsem rád, že je mám.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné