Akné? Top 7 make-upů, které vše zakryjí

Vyberte si od lehkého po plné krytí a pečující složení.
Text: Kristýna Schafferová 9. ledna 2023

Foto: Getty Images

Aknózní pleť je za trest. Najít totiž správný make-up, který spolehlivě kryje i větší nedostatky a vydrží celý den, není jen tak. Receptury často ucpávají póry, což vyvolává nová ohniska, vysušují a tím podporují tvorbu kožního mazu nebo podrážděnou pokožku ještě víc dráždí. Ovšem ne všechny. Abychom vám ušetřili tápání, vyzkoušeli jsme je za vás. Které obstály?

Klíčem k úspěchu je najít takový make-up, který bude svým složením vyhovovat vaší náročné pleti. Nesmí být komedogenní, v drtivé většině by tedy neměl obsahovat oleje a silikony, ale ani parabeny, ftaláty, parfemaci a alkohol. Mastnější pleť ocení pudrové a matující složení, ta suchá zase hydratační recepturu, třeba s kyselinou hyaluronovou.

Nezapomínejte na krém  

Nanést make-up na pleť jen tak sice nevadí, většího efektu ale docílíte, pokud ji na krycí texturu připravíte. Jak? Tvář vyčistěte (jestli máte rádi peeling, šetřete s ním. Často exfoliovaná pokožka tíhne k zánětům a suchosti) a pak na ni aplikujte váš oblíbený hydratační krém. Make-up k pleti lépe přilne a nevytvoří fleky.

Mějte čistou nejen pleť  

Make-up můžete nanášet nejen prsty, ale i kosmetickými nástroji. Ať už používáte štětce nebo houbičku, pravidelně je čistěte. Právě na nich se totiž tak rády usazují bakterie, které se pak postarají o další zánětlivá ložiska. Boj s akné je pak jako boj s větrnými mlýny. 

7 super make-upů, které aknózní pleť ocení:

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné