Mayský horoskop: Nastává období Ještěrky. Co dělat, abyste z něj vytěžili maximum?

Během následujících 13 dnů tvořte, buďte kreativní, cestujte a především - nesnažte se měnit své drahé polovičky.
Text: Robert Policar 23. listopadu 2022

Foto: Getty Images

Mayové byli geniální. Od architektonických skvostů, které dokázali postavit až po propracované písmo a v neposlední řadě astrologii. V té byli obzvlášť silní. Mayský horoskop se ale od toho našeho krapet liší. Období se střídá po 13 dnech a přináší pro všechna znamení stejné příležitosti. Což se hodí – pokud potřebujete vyřešit svůj nefunkční vztah nebo si třeba chcete říct o navýšení platu, vyplatí se počkat na ten správný mayský čas. Dnes nastává období Ještěrky (1-Chuen), které bude trvat až do 5.12. a vyzývá nás, abychom následovali svou intuici a sny. 

P.S.: Pokud se vám naskytne možnost odcestovat, neváhejte a začněte balit kufry!

Kan (Ještěrka) patří k jižním znamení, která jsou charakteristická svou činorodostí, kreativitou a veselostí. Ještěrka byla odpradávna spojena se silou snění, a tak své sny v následujících dvou týdnech rozhodně neberte na lehkou váhu. Pořiďte si deník pro zaznamenávání snů, a pokud ho již máte, obnovte jeho psaní nebo si v něm více pročítejte a hledejte symboly, které se opakují. Jelikož se zároveň ocitáme v čase pozitivně laděného znamení Střelce, zkuste se dívat na svět z pozice naděje a důvěry. Inspirujte se moudrostí starých kultur.

Tělo & hmotné záležitosti

Když budete víc aktivní, začne se vám na obou úrovních dařit! Víc energie se projeví nejen ve vašem soukromí, ale také v práci a v každodenním životě. Budete sršet nápady a na povrch se dostane také vaše kreativní stránka. Začněte uskutečňovat své sny a odvážné projekty. A pokud jste v poslední době neměli čas na pohyb a chcete to před Vánoci změnit (abyste si pak mohli užít všechny ty mísy s cukrovím), vykašlete se na posilování a zkuste raději tanec, který může rozradostnit i vaši duši. 

Mysl

Jestli jste někdy měli své intuici přenechat hlavní slovo, pak je to v období Ještěrky. Rozvíjejte pravou mozkovou hemisféru malováním, zaznamenáváním snů a tvůrčí představivostí. O věcech moc nepřemýšlejte, ale naplno se ponořte do všech tvůrčích procesů, které vás napadnou. Nezapomínejte ale, že racionalita je také důležitá, jen se snažte, aby vás během příštích 13 dnů ovlivňovala co nejméně. V práci se zaměřte na budování harmonického a pozitivně laděného pracovního kolektivu. Častěji „brainstormujte“.

Vztahy, milostné i přátelské

Následujících třináct dní bude jako stvořených pro navazování nových přátelských vztahů, jen si dávejte pozor, abyste jimi nebyli příliš zahlceni. I tady platí, že je lepší kvalita než kvantita, protože je lepší mít ve své blízkosti pár věrných a srdečných duší než tisíc známých, kteří vás vlastně vůbec neznají. Zaměřte se také na svého partnera, jemuž dlužíte pozornost. Co takhle nový koníček, který vás bude bavit oba? Jen pozor, nesnažte se toho druhého měnit. Čím víc svobodného prostoru jste ochotni dát, tím víc dobrého od života dostanete. 

Duch

Nastává velmi příznivý čas spojit se s vyšším zdrojem a přírodou. Je velmi pravděpodobné, že vaše sny budou teď nějakou chvíli intenzivnější a "jako živé", zkuste si je zapisovat a naučte se je vykládat. Rozvíjejte svou intuici a učte se od těch nejlepších. Pokud se vám naskytne příležitost propojit se s nějakou vzdálenou duchovní tradicí, která je vám blízká, neváhejte. Může to být jedna z nejhezčích zkušeností. Buďte víc s lidmi, s nimiž vás spojuje něco, co je krásné a co se těžko vysvětluje slovy. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné