Máte špatný odhad? Pak otevřete své třetí oko!

Aneb intuice v hlavní roli.
Text: Kristýna Schafferová 8. listopadu 2022

Foto: archiv Cosmopolitan

Třetí oko, které je šestou ze sedmi čaker, je spojováno s intuicí, mystikou a vhledem. Tantrické prameny tvrdí, že pokud je otevřené, můžete zažít osvícení, hluboké mimotělní zážitky, a dokonce i vnímat nejrůznější entity, které vás budou navigovat správným směrem. Tato čakra se nachází mezi obočím a u většiny lidí bývá zablokovaná. Hněvem, strachem, nebo pochybnostmi. Co to v praxi znamená? Špatný odhad, neschopnost aktivně jednat, ztrátu nadhledu. Ať už ezoterice fandíte, nebo se spíš držíte nohama při zemi, pravdou je, že intuice hraje v našich životech důležitou roli. A pokud vaše třetí oko spí, nefunguje dobře. Poradíme vám, jak ho otevřít.

Lépe pochopit sama sebe? Dokázat se nacítit na ostatní, aniž byste museli nad jejich jednáním urputně přemýšlet? Umět se správně rozhodnout a s odstupem času své volby nelitovat? Netápat, neváhat, ale naopak konat v souladu se svou intuicí a emocemi? To všechno získáte otevřením třetího oka. Stačí mu věnovat trochu péče a lásky. 

Meditace je skvělý způsob, jak do svého života vnést klid, mír a radost. Celebrity, jako Arnold Schwarzenegger, Oprah Winfrey nebo Jennifer Aniston by vám to odpřísáhly - věnují se jí každý den, a to i když jejich pracovní program praská ve švech. 

Když šestá čakra stagnuje

Pokud si pravidelně nečistíte čakry (a možná vás ani nenapadlo se do toho vůbec pustit), s největší pravděpodobností bude vaše třetí oko zavřené. Že tomu tak vážně je se dá snadno zaměnit s problémy běžného života – jste nejistí, jakoby neukotvení, často váháte a bojíte se rozhodovat. Také můžete mít málo energie, zamlžené myšlenky a problém porozumět sami sobě.

A konečně to nejdůležitější – jak otevřít své třetí oko?  

Můžete vyzkoušet profesionální čištění čaker, ale existuje i několik způsobů, jak své třetí oko otevřít v pohodlí domova. Sepsali jsme pro vás několik z nich:  

  • Veďte si deník snů. Vaše podvědomí k vám během noci promlouvá a snaží se vynést pravdu na povrch. Mějte u postele deník a ihned po probuzení do něj svůj sen zapište, než se vám pomalu rozplyne. Lépe tak porozumíte svým vnitřním pochodům.  
  • Meditujte a soustřeďte se u toho na svou šestou čakru. Požádejte duchovní průvodce o lepší intuici a pochopení. Čím častěji budete meditovat, tím silnější vaše intuice bude.
  • Uzemněte se jednoduchým cvičením. Posaďte se na židli a nohama zatlačte do země (ještě lépe, pokud budete v přírodě). Uvolníte tak nahromaděnou energii a vytvoříte tak prostor novým, svěžím vibracím. 
  • Položte si na třetí oko ametyst. Tento drahý kámen uvolňuje stagnující energii. Stačí ho po ulehnutí do postele jednoduše položit mezi obočí a několik minut tak relaxovat.  
  • Dopřejte si koupel s epsomskou solí. Sůl si rozetřete po čele, očistíte tak svou auru.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné