Vyhrajte limitku ze spolupráce Vans s Michaelou Fenkl

Vizuální básnířka nám prozradila, které slovo nyní miluje, které nenávidí, ale i to, co ještě v žádném rozhovoru neřekla.
Text: Martin Váša 9. srpna 2023

Foto: @alexandrez_off

Slyšeli jste už o projektu Art On The Box? Značka Vans jím zviditelňuje lokální umělce netradiční formou. Jejich dílo zdobí přímo krabici legendárních tenisek. O její nejnovější podobu se postarala vizuální básnířka Michaela Fenkl.  

Limitovaná edice, která ze spolupráce vzešla, čítá látkovou tašku, nalepovací tetování inspirované Michaelinou tvorbou i tenisky Vans. Získat ji můžete prostřednictvím soutěží, co budou probíhat na instagramových účtech tří influencerů v týdnu od 14. srpna. O důvod víc, proč si Lukáš Zachara, Call Dominika a Dom zaslouží follow!

Než se tak stane, poprosili jsme mistryni slova, aby pro vás dokončila pár započatých vět, díky nimž se o ní i spolupráci dozvíte více.

Značka Vans je pro mě symbolem floutkovství. Ulice. Floutků venku na ulici, kteří si dělají, co chtějí.  

Při práci na Art On The Box jsem si hrála s myšlenkou, že chci ztvárnit, jací právě jsme. My – ti floutci, kteří nosí Vansky. Vyjádřit ten životní styl slovy.  

Nejvíc podle mě produkty z téhle spolupráce potěší každého, kdo se v mých slovech najde.  

Moje sbírka slov v telefonu zabírá 1821 poznámek. Přála bych si, aby byla všechna ta nasbíraná slova pouze v jedné z nich. (směje se) Vytetovaných na kůži jich mám ale něco okolo 130. A příliš mnoho stále nevyřčených.  

Slovo, které mě momentálně baví nejvíc, je „ecstatic“, tedy „extatický“, což prvoplánově znamená „nadšený“, ale taky to nese význam „zážitku mystické sebetranscendence“.  

Jestli naopak některé slovo nemůžu vystát, tak je to „dršťka“. Vždycky jsem z té polévky měla – nejen kvůli tomu názvu – strach.  

Když pracuju, nejraději poslouchám jazz. Cheta Bakera. Něco, co mě uklidňuje, nebo to, co mi svými slovy nerozptyluje mysl od těch mých.  

V ateliéru mi u toho obvykle voní tyčinky Saffron Absheron od Pigmentaria.  

Vychází se mnou sice spousta rozhovorů, ale co jsem o sobě ještě nikde nikomu neřekla je to, že jsem hrála 17 let závodně basket, strávila jsem rok a půl svého života o berlích, měla tři operace křížových vazů obou kolen a téměř se učila znovu chodit.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné