The Crown Style: Co oblékla monarcha na korunovaci krále Karla?

Už zkraje můžeme říct, že Kate, princezna z Walesu, ukradla veškerý spotlight...
Text: Jan Houška 7. května 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Korunovaci krále Karla III. v sobotu sledoval skoro celý svět. Na velkolepou událost se ze všech koutů planety sjel nespočet panovníků s jejich doprovody, kteří si oblékli opulentní róby a uniformy. Například král Karel se při této příležitosti rozhodl vymknout tradici a vyměnil kalhoty a hedvábí za karmínovou korunovační tuniku přes bílou košili a vlastní vojenské kalhoty, které si oblékl pod stejnou róbu, jakou měl na sobě jeho dědeček král Jiří VI. při své vlastní korunovaci v roce 1937.
Nová královna Camilla na sobě zase měla šaty v barvě slonové kosti od Bruce Oldfielda se stříbrnou a zlatou výšivkou národních květin Velké Británie. K šatům pak zvolila opulentní korunovační náhrdelník, který má na sobě 22,48karátový diamand.

Nebudeme lhát (to bychom vám ani neudělali), pokud budeme tvrdit, že veškerý spotlight, teda minimálně co se týče vzhledu, ale všem přítomným sebrala Kate. Princezna z Walesu si pro historický den vybrala módní dům Alexander McQueen. Oblékla si šaty z hedvábného krepu v barvě slonové kosti se stříbrnými klenoty a nitkovou výšivkou s motivy květin, které měla na svých šatech i Camilla. Doplňky tvořily náušnice princezny Diany a náhrdelník Jířího VI. a vynechala diadém ve prospěch čelenky Jess Collett x Alexander McQueen s trojrozměrnou výšivkou listů.

Pozadu nezůstala ani teprve osmiletá princezna Charlotte. Ta byla úplným dvojčetem své matky a měla na sobě miniaturní verzi stejné stříbrné čelenky a odpovídající šaty s pláštěm od Alexandra McQueena se stejnými vyšívanými motivy. 

Podívejte se do galerie na to, co oblékla monarcha na korunovaci krále Karla III. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné