Nejnovější fashion trend nabývá tylových obrysů! Jak nosit tulle skirt dnes?

Carrie Bradshaw to věděla už dááávnooo
Kristýna Schafferová 11. října 2022

Getty Images

Zavřete oči a představte si svůj šatník před sedmi lety… Co vidíte? Ach ano, někde vzadu se ukrývá zapomenutá tylová sukně, která se snaží probojovat si cestu ven. Ale věřte nám, pokud jí pustíte, může mezi vámi vzniknout překvapivě pevné přátelství. Co se módy týče, má každé období něco. A zatímco některé kousky se na výsluní hřejí věky, jiné po jedné sezóně končí na dně šatních skříní a botníků. Jenže znáte to, někde ve vesmíru (chápejte v hlavách módních návrhářů a celebrit) se něco stane a všechno se změní. Jako v případě tylových sukní, které měli všichni a pak už vůbec nikdo. A které dnes chytají druhý dech.

Výrazný spodní díl jsme mohli vidět na módních přehlídkách pro jaro/léto 2022, na ulicích i kolem pasu celebrit. Osobně jsme na ně už dávno zapomněli, při bližším pohledu ale musíme uznat, že mají tulle skirts něco do sebe – při správném stylingu dokážou působit ležérně, romanticky, sexy i trochu crazy. Existuje mnoho způsobů, jak tu svou starou, chudinku odloženou, začlenit do outfitu tak, aby výsledek působil moderně a svěže. Inspirujte se našimi tipy.

Hlavně pohodlně, prosím

Oversized mikina i sako, tenisky, tulle skirt a to všechno tón v tónu. Totally comfortable look předvedla Gigi Hadid v kampani pro Maybelline, která zachycovala modelku na střeše ikonického newyorského taxíku. Koho nám to jenom připomíná?

Díky, Carrie, za nesmrtelný trend

Ano, Carrie Bradshaw (nebo spíš stylistka Sexu ve městě Patricia Field) nastavila před více jak čtyřiadvaceti lety řadu trendů. Včetně tulle skirt, kterou na sobě měla hlavní hrdinka už v úvodních titulcích. V pokračování kultovního seriálu And Just Like That ji Sarah Jessica Parker vynesla také, tentokrát v bílé. Dokonalost i ve vyšším věku.

Opulentní vzhled

Přestože vypadají tulle skirts skvěle s univerzálními a převážně pohodlnými kousky, jako jsou mikiny a trička, dobře poslouží i během formálnějších událostí. Pokud hledáte jednoduchý tip, který se bude hodit i na slavnostní akci, zvolte monochromatický styl, nebo naopak sukni doplňte kontrastním svrškem. Čím víc vidět budete, tím lépe!

V duchu minimalismu

Na druhou stranu lze tento výrazných nadýchaný kousek i usměrnit. Oblečte k tylové sukni sako nebo košili a podpatky nahraďte mokasínami. Velkou roli hrají také barvy. Díky černé či šedé bude tylová sukně působit decentně.

Síla protikladů

Tylové sukně mají pověst sladkých kousků, robustní boty a kožená bunda ale všechny princeznovské představy ihned zarazí. Kombinace je to neotřelá a inspirativní.

Nápadná extravagance

Hledáte způsob, jak vybočit ze zajetých kolejí a ukázat, že jste kreativní? Zkuste obléknout transparentní tulle skirt přes džíny nebo kalhoty. Váš outfit bude nečekaný a získá šmrnc.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné