Přírodní afrodiziaka? Aaach ano! Těchto 8 funguje dokonale

Svačina, která potěší nejen vaše chuťové buňky.
Text: Tereza Čaladi 17. listopadu 2022

Foto: Unsplash (Sasha Rubaniuk)

Jistě jste slyšeli o tabletkách zvyšující sexuální apetit. Ty ale nejsou potřeba, pokud víte, co si dát k svačině. Příroda je totiž mocná čarodějka a myslí na všechno. I na kápézetku v podobě 8 potravin, které dokážou zlepšit chuť na sex, když se vám zrovna příliš nechce. Protože i takové dny bývají, že ano... Tak tady jsou, vědeckými daty podložená a potvrzená přírodní afrodiziaka!

1. Čokoláda

Čokoláda je jednou z nejstarších sladkostí na světě. Nepotěší ale jen vaše chuťové pohárky. Už na počátku 16. století ji aztécký císař Montezuma využíval k podpoře svých romantických zážitků. Moderní věda souvislost mezi každodenní konzumací této sladkosti a zvýšenou sexuální touhou potvrzuje. Čokoláda totiž obsahuje důležitou chemickou látku, která má lví podíl na vzrušivosti – tryptofan, stavební kámen serotoninu, o němž je známo, že zvyšuje potěšení.

2. Avokádo

Až si příště budete k snídani dopřávat svůj milovaný avokádový toast, neplánujte si na dopoledne schůzku s nejlepším kamarádem ani poradu se svým sexy šéfem. Hrozí totiž, že vám splašené hormony poručí udělat nějakou hloupost. Avokádo totiž obsahuje vitamín E, který podporuje plodnost.

3. Med

Pokud si chcete osladit svůj intimní život, med je tou nejlepší volbou. Tvrdil to už i „otec medicíny“ ze starověkého Řecka Hippokratés, který ho považoval za skvělý prostředek k udržení sexuální síly. A měl pravdu! Mimo jiného obsahuje bór, který v organismu příznivě ovlivňuje proudění krve. Víte, co to znamená? Že vaše tělo bude optimálně citlivé v místech, skrze která lze dosáhnout orgasmu.

4. Jahody

Šťavnaté červené ovoce se na Valentýna neprodává jen tak. Jistě, barva lásky a tvar srdce možná hrají jistou roli, ve skutečnosti má ale celé to kouzlo na svědomí vysoký obsah vitamínu C. To on totiž zvyšuje vaši sexuální touhu.

5. Ženšen

Nenápadná rostlina působí na centrální nervovou soustavu a tkáň pohlavních orgánů. U žen zlepšuje sexuální vzrušení a u mužů erekci. Kromě toho prodlužuje délku a intenzitu pohlavního styku. Můžete si ho vychutnat například v horkém čaji. Konec rutinním pětiminutovkám!

6. Fíky

Chcete zvýšit vaše šance na miminko? Pak zkuste do jídelníčku zařadit fíky. Vzhled, vůně i textura tohoto ovoce přispívají k jeho pověsti afrodiziaka. Ve skutečnosti to jsou ale především aminokyseliny, které podporují produkci pohlavních hormonů nezbytných pro reprodukci. Fíky navíc přispívají i ke zdraví srdce, a stejně jako med pomáhají dosáhnout orgasmu. Jen si představte, co se stane, když tyto dvě suroviny nakombinujete. Co takhle ovocná mísa s jogurtem a müsli ke snídani? A hned budete mít hezčí ráno!

7. Šafrán

Šeptá se, že si už Kleopatra užívala koupele z mléka a šafránu. A nejkrásnější žena své doby věděla proč! Tato bylina byla vždy považovaná za zázračný elixír, podporuje totiž smysly, uvolňuje napětí (chápete, kam tím míříme) a mimo to dokáže pomoci se sexuální dysfunkcí jak u mužů, tak i u žen.

8. Ústřice

Tyto mořské plody jsou jedním z nejznámějších afrodiziak. Obsahují totiž zinek, který jak u mužů, tak u žen zvyšuje libido. Zároveň pomáhá produkovat zdravé spermie, což může být důležité, chystáte-li se na plodnou noc. Ale opatrně! Ne každému ústřice sednou.

Tip na závěr: Pokud nejste s partnerem fanoušky seafood a chcete své šance na miminko i tak zvýšit, vyzkoušejte bylinu Maca, která funguje jako přírodní viagra. Pomáhá konkrétně mužům s nízkým testosteronem se zvýšením počtu spermií a jejich pohyblivostí.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné