Chcete hacknout vlastní tělo? Pomůže vám chytrá lahev či bota!

Co všechno umí ošéfovat různé technohračky?
Romana Schützová 11. října 2022

Getty Images

Chytré hodinky i sportovní apky už dnes bereme jako standard. Pomocí hi-tech vychytávek ale můžete sledovat i plodné dny, tlukot srdce, dobu soustředění, kvalitu spánku… Vše samozřejmě s jediným cílem: poznat své tělo a na základě přesných dat vylepšit, co se dá. Od ranního vstávání přes plavecké výkony až po ochranu před sluncem… Zní to suše? Nebojte, nudné analýzy vás v rámci biohackingu nečekají. Bystré doplňky totiž přechroustají data za vás – a ještě u toho vypadají stylově!

Osobní hlídačka vaší hydratace

Zapomínáte na pitný režim? Na chytrou lahev stačí jen poklepat – a hned vám dá bliknutím signál, jestli nejste s denním příjmem tekutin pozadu. A jak vypočítat, kolik vody byste za den správně měla vypít s ohledem na aktuální věk, hmotnost a denní náplň? Napoví vám doprovodná mobilní apka EQUA (pro iOs i Android).

Stylový parťák k bazénu

Co umí chytré plavecké hodinky oproti klasickým vodotěsným? Změří vám pulz a počet uplavaných bazénů, monitorují váš dech (aby vás v případě potřeby provedly dechovým cvičením), hlídají, jestli tělu nedochází energie… A protože v reálném čase samy rozpoznají váš plavecký styl, po výkonu vám „vyplivnou” jeho detailní analýzu. Pak už zbývá jediné: pochlubit se přímo v apce, jak dobře vám to plave!

Lepší noci i rána díky prstenu?

Oura Ring zaznamenává spánek, tělesnou teplotu, variabilitu srdečního tepu i vaši aktivitu. Můžete ho nosit 24/7, koupat se s ním, týden vydrží nabitý. Jak funguje? Na základě senzorů snímajících tělo. Přes bluetooth posílá data jak do mobilní apky, tak na cloud – a obratem vám dá zpětnou vazbu. Odhalí, do jaké míry váš spánek (a následně i celý den…) ovlivňuje stres, a upozorní, na co si dát pozor, pokud se ráno chcete probouzet čerstvější.

Boty, které analyzují váš běh

Geniální běžecké boty Under Armour mají uvnitř zabudovaný čip. Stačí si je propojit s aplikací Map My Run, která čerpá data přímo z podrážky – pak vám do sluchátek radí, jak optimalizovat držení těla nebo kadenci kroků. Na rozdíl od většiny apek analyzuje úhel dopadu vaší nohy či dobu kontaktu se zemí, navíc se může pochlubit i spolehlivějším mapováním trasy.

Diskrétní senzor pro vaši krásu

Elektronický senzor My Skin Track UV kontroluje, jak moc se vystavujete UVA i UVB záření, znečištění, vlhkosti a pylům, a doporučí vám, jak tomu uzpůsobit péči o pokožku. Vzhledem k rozměrům 12 x 6 mm si nikdo ani nevšimne, že senzor nosíte připnutý na oblečení. Je vodotěsný, aktivuje se sluníčkem a napájí chytrým telefonem. Dokonce si s ním přes funkci NFC vykomunikuje i čerstvé aktualizace!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné