Tohle vás potěší, druhá série Squid Game bude!

Varování: článek obsahuje spoilery.
Text: Tereza Zajíčková 6. července 2023

Noh Juhan | Netflix/Netflix

Korejský dramatický seriál vzal od svého uvedení v roce 2021 svět útokem. Poměrně jednoduchý příběh, v němž skupinka náhodných cizinců bojuje na život a na smrt o neuvěřitelnou peněžní výhru, se Netflix rozhodl rozšířit o další řadu. Aby taky ne, když pořad streamovací platformě zatím vydělal víc jak 900 milionů dolarů.

Už před rokem se CEO Netflixu Ted Sarandos nechal slyšet, že krvavá minisérie ještě není u konce. „Na druhou sezónu byl vyvíjen takový tlak, taková poptávka a láska. Takže mám skoro pocit, že nám nedáváte na výběr,“ dodal scénárista a režisér seriálu Hwang Dong-hyuk. Mimo to také potvrdil, že hlavní postava Seong Gi-Hun se s další sérií určitě vrátí.   

Na koho se můžeme těšit?

Kromě Gi-Huna (Lee Jeong-jae), který jako jediný přežil hry v první řadě, se logicky nevrátí nikdo z předešlých hráčů – leda tak v případě flashbacků. Znovu ale uvidíme herce Kong Jua, jenž na začátku série verboval nové hráče pomocí tradiční jihokorejské hry Ddakji. Objevit by se opět měl i detektiv Hwang Jun-ho (Wi Ha-joon), přestože byl v první řadě postřelen, a jeho bratr/Frontman dohlížející na průběh smrtících her (Lee Byung-hun).  

A co nové obsazení?

Během akce TUDUM společnosti Netflix, která se uskutečnila letos v červnu, byli odhaleni čtyři herci, kteří dosud se Squid Game neměli nic společného: Yim Si-Wan, Kang Ha-Neul, Park Sung-Hoon a Yang Dong-Geun.

O čem bude druhá série?

Jak řekl Dong-hyuk v loňském rozhovoru pro Hollywood Reporter, nová řada se nebude snažit odpovědět na reakce diváků k první sezóně, ale bude pokračovat na příběh výherce Squid Game, jemuž hra naprosto změnila život. Takže pokud si pokládáte otázku, co se s novým Gi-Hunem asi tak stalo, už brzy to zjistíte.  

Kdy uvidíme další Squid Game?

Ale jak brzy vlastně? Netflix zatím bohužel oficiálně potvrdil jen to, že se Squid Game vrátí na naše obrazovky. Ohledně přesného data vypuštění však stále ještě mlží. Hwang již před rokem uvedl, že pokud by se měla začít připravovat nová série, mohla by se objevit v roce 2023 nebo 2024. A protože natáčení začne někdy během tohoto léta, asi bychom měli (pro klid vlastní duše) počítat s příštím rokem.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné