Sex/Life konečně končí, je čas se přesunout jinam

Všichni si pamatujeme tu scénu ve sprše, že?
Text: Jan Houška 10. dubna 2023

Foto: Profimedia

Jenom měsíc poté, co se na Netflixu objevila druhá sezóna erotického hitu Sex/Life, byl seriál zrušen. Příběh, který se soustředil na milostný trojúhelník mezi Billie, jejím manželem Cooperem a jejím bývalým milencem Bradem, měl několik nezapomenutelných momentů (opravdu nezapomenutelných). 

Díky svému tématu a zpracování se seriál stal jedním z nejdiskutovanějších počinů posledních let. Ano, rozhodně za to může ta scéna ve sprše. Jak ale řekl mluvčí Netflixu serveru Deadline, poslední série epizod seriál přirozeně uzavřela. Osudy postav tak dospěly ke šťastnému konci, a my tak nemusíme dál trpět sexuálními traumaty. 

Co ale teď, že? Co sledovat? Nebojte se, připravil jsem si pár zajímavých seriálových tipů, abyste mohli Billie a Brada pustit z hlavy. A ze všech možných míst, kde si je představujete. A ne, rozhodně nebudu lákat na 365 dní.

Big Little Lies

Tento dramatický seriál sleduje osudy skupiny žen žijících v kalifornském Monterey, které se zapletou do sítě lží a podvodů. Seriál se zabývá jejich osobními a rodinnými životy, stejně jako sociálními a ekonomickými problémy, kterým čelí. Díky hvězdnému obsazení v čele s Reese Witherspoon, Nicole Kidman a Shailene Woodley je seriál strhujícím a intenzivním dramatem, které se zabývá tématy domácího násilí, mateřství a přátelství.

The Affair

Seriál se zabývá mimomanželským vztahem spisovatele a servírky, kteří se potýkají s problémy, a dopadem, který to má na jejich životy a vztahy. Seriál je vyprávěn z více perspektiv, přičemž každá postava nabízí svou vlastní verzi událostí, což vede ke komplexnímu a vrstevnatému vyprávění. Díky silnému hereckému obsazení v čele s Dominicem Westem a Ruth Wilsonovou je seriál přesvědčivé a emocionálně nabité drama, které zkoumá složitost lásky, touhy a zrady.

Little Fires Everywhere

Seriál zkoumá životy dvou rodin na předměstí Ohia a velké události události, které se odehrají, když se jejich životy protnou. Seriál vychází z románového bestselleru Celeste Ng a zabývá se tématy mateřství, identity, rasy a sociální třídy, stejně jako tajemstvím a lží, které se skrývají pod povrchem zdánlivě dokonalých životů.

Masters of Sex

Je dramé, které sleduje životy a práci průkopníků vědy o lidské sexualitě Williama Masterse a Virginie Johnson. Seriál se odehrává v 50. a 60. letech 20. století a zkoumá jejich průkopnický výzkum lidské sexuality, stejně jako jejich osobní život a vztahy. Díky vynikajícímu hereckému obsazení v čele s Michaelem Sheenem a Lizzy Caplan je seriál Masters of Sex fascinujícím a podnětným dramatem, které zkoumá společenské, kulturní a vědecké faktory, jež utvářejí naše chápání sexu a intimity.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné