Šéfredaktorka Adéla Mazánková o červencovém čísle Cosmopolitanu
FOTO: SIMON MILLER X MANGO
FOTO: SIMON MILLER X MANGO
Dělání, dělání, všechny smutky zahání…“ Ale fungovalo by to, i kdybychom si to při té práci nebroukali? Více než samotné dělání jako booster i odraz morálky a nálady (vlastní i té společenské) odjakživa funguje hudba. Nemusí to být zrovna nostalgie od Uhlíře a Svěráka nebo Work Bitch od Britney (nicméně, jak je libo), ale bez hudby by nám spousta věcí nešla tolik od ruky. A hlavně, neuměli bychom tak cítit. Pokud ji posloucháte správně, a to se rozhodně vyplatí trénovat, patříte mezi prokazatelně šťastnější jedince.
Když už jsme u toho tréninku, zajděte si někdy do posilovny bez vlastních sluchátek a uvidíte (tedy pardon, uslyšíte), že klasický podkres jako by nestačil. Zato když vám do uší zní něco od kamarádky na míru nebo vlastní playlist, který se nebojíte *opravdu* poslouchat a posléze procítit, všechno vám půjde hned lépe. A nálada se zvedne přirozeně strmě nahoru.
Endorfiny loading!
Jak ve svém článku na str. 104 vysvětluje Laura Crowe, aktivní poslech hudby aktivuje části mozku zodpovědné za emoce, paměť, ale také motorický systém. Další činnost, která tyto oblasti mozku rozvíjí? Sociální interakce.
Chcete-li pro sebe letos v létě udělat něco opravdu prospěšného, vezměte partu přátel a vyrazte na koncert nebo festival. Plejádu tipů, kde trénovat poslech i svou emoční škálu, najdete napříč celým červencovým číslem, kterému vévodí zpěvačka Zea. U poslechu jejího repertoáru je procvičení emocí nevyhnutelné, protože jak sama říká, její hudba zrcadlí život. A ten toho nabízí hodně, obzvlášť v létě. Jak by řekl můj kamarád Matěj: „To je furt něco!“ Já dodám: Běžte na vzduch a poddejte se soundtracku léta.
Droga jménem Open Air je tady a předávkování jí rozhodně nehrozí.
@adelachloe
Šéfredaktorka Cosma, co nikdy neřekne „ne“ výletu za hranice, černému humoru a rannímu flat white s ovesným mlékem.