Ok, ale co to finále Succession? (memes included)

Mark Mylod, režisér Succession, se rozpovídal o natáčení finále seriálu a emocionální tíze závěrečných scén. Ano, my jsme také emočně zatíženi... Co to bylo?!
Text: Jan Houška 1. června 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Minulý týden se stala věc, na kterou většina z nás nebyla připravena. Ano, po čtyřech sezónách byl odvysílán finální díl seriálu Succession. Podle režiséra Marka Myloda se poslední díl natáčel v nejchladnější den v roce. (Ano, od posledního dílu já ledové srdce mám).

Mylod, který režíroval všechna čtyři finále seriálu, se zpočátku obával, že poslední scéna (bacha, spoiler) nezapůsobí na diváka s dostatečnou tíhou. Když se však přesunuli k řece Hudson, která je pro Kendallovu postavu opakovaným motivem, všem došlo, že jsou na správném místě. "Narazili jsme na to, co pro mě bylo zlatým tématem. Udělali jsme desetiminutový záběr s tisícimetrovým filmem a prostě jsme točili dál," svěřil se Mylod pro Variety.

Mylod prozradil, že Jeremy Strong, který hraje Kendalla, improvizoval ve scéně, kdy se vrhl k ledové vodě a jeho herecký kolega Scott Nicholson se rozhodl ho následovat. Navzdory chladu a nečekané akci zůstali oba herci v roli a pokračovali v natáčení. "Na konci jsem už věděl, že máme něco, co je hodno té obrovské zodpovědnosti být poslední scénou seriálu," řekl Mylod.

Režisér se také přiznal, že se o podstatě konce seriálu dozvěděl už někdy v květnu 2022, tedy ještě vůbec před začátkem natáčení 4. série. Záměrně se tak vyhnul tomu, aby do sezóny zasadil jakékoliv vizuální náznaky, které by mohly na konec poukazovat.

Finále seriálu Succession všechny fanoušky šokovalo a na Twitteru (kde jinde, že?) se tak objevilo obrovské množství reakcí, memů a emocionálních výlevů, které krásně vystihují kolektivní reakci na crazy závěr. Jedním z nejčastěji sdílených tweetů byl meme s Kendallem Royem a nápisem "CUT MY LIFE INTO PIECES, I AM THE ELDEST BOY", který odráží vývoj postavy v průběhu seriálu. Další tweet byl zase obrázek Shiv Roy s popiskem, který vtipně upozorňoval na její nečekané rozhodnutí ve finále.

Finále také vyvolalo diskuzi o budoucnosti postav. Tím, že se Shiv rozhodla postavit na stranu Toma, zachránila  Kendalla před tím, aby se stal dalším Loganem Royem? Také vás tak bolí hlava, když nad tím přemýšlíte?

Fanoušci si také všimli paralely mezi postavami a jejich osudy. Jeden z tweetů poukázal na podobnost mezi Tomem a Loganem a na Shivinu proměnu v postavu podobnou její matce Caroline. Navzdory emocionální horské dráze, kterou nám dramatický závěr seriálu přinesl, je třeba si přiznat, že se finále zkrátka vydařilo. (Teď mě omluvte, jdu skočit do ledové řeky a představovat si, že jsem miliardář).

Jan Houška

@yanhoechka

Editor Cosmopolitan.cz miluje skandinávskou kinematografii, americkou literaturu, italskou gastronomii a cestování vlakem po českých luzích a hájích.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné