RECENZE: Co nepřehlédnout ve třetí řadě Emily in Paris?

Třetí řada netflixovského hitu je tu. Nebojte, v článku vás nečeká žádný spoiler. Umím udržet tajemství, nejsem Luc. Pokud vás ale zajímá, jestli se máte na co těšit a čemu byste měli věnovat zvláštní pozornost, jste na správné adrese.
Text: Martin Váša 21. prosince 2022

Foto: Netflix

Vítejte zpět – v Paříži, po které můžete celý den pobíhat na jedenácticentimetrových podpatcích a kde je i McDonald’s tak čistý, že byste v něm mohli jíst McBaguette ze země. V Paříži, která počasím připomíná Los Angeles, ale jediné zemětřesení způsobují milostné a kariérní aférky, z nichž některé jsou snadno recyklovatelné, jiné naštěstí přirozeně (a hlavně rychle) rozložitelné. Vítejte ve třetí řadě seriálu Emily in Paris. Tohle není realita. A ještěže tak.

Druhá sezona skončila otazníkem: Zůstane Emily v Paříži, nebo se vrátí do Chicaga? První varianta s sebou přináší další nelehké rozhodování: Madeline, nebo Sylvie? Alfie, nebo Gabriel? Není divu, že si Emily od posledně nechala ustřihnout ofinu! Každý, kdo má vlasy, dobře ví, že krize se nejsnáze řeší změnou účesu. Akorát že ta v důsledku neřeší vůbec nic a jak vám nové díly připomenou hned zkraje – neučinit žádnou volbu je také volba.

„Kdo má Emily in Paris rád, nebude novou řadou zklamán.“

Nechci a ani nemohu vám toho o nich prozradit mnoho, ale kdo má Emily in Paris rád (zvedám ruku, guilty as charged), nebude novou řadou zklamán.

Dokonce i product placement, který bývá v seriálech trnem v oku, je zde spíš bonusovou hrou. Diváky rozdělí do dvou skupin: Na ty, kdo si ho ani nevšimnou, a na ty, co budou díl za dílem počítat další a další šperky Tiffany, které v seriálu nosí půlka Paříže. A kousek Provence.

Překvapivě příjemné je i to, že se obsazení vrací v plné a neobměněné síle, namísto nových postav se ty staré vyvíjejí a nejedna v sobě skrývá vtip: Fanoušci Sexu ve městě ocení, že Tony, Carriin oblíbený prodavač z newyorského butiku Prada, si nyní říká Antoine a je v Paříži úspěšným podnikatelem. Nic než další připomínka, že život je možná krátký, ale pořád dost dlouhý na to, abyste mohli začít na druhé straně zeměkoule od nuly a dostali se na vrchol, n’est-ce pas?

„Jestli vám Mindy v prvních dvou řadách byla blízká, ve třetí ji budete zbožňovat.“

Sylvie je zase dál sympatickým mixem mezi Samanthou a Mirandou, tedy Mirandou z Ďábel nosí Pradu. Vůbec nejzářivější hvězdou nových dílů je ale Mindy. Jestli vám Mindy v prvních dvou řadách byla blízká, ve třetí ji budete zbožňovat. Mindy je silná a sebejistá, stejně vtipná jako talentovaná a vždy ví, co říct nebo udělat, aniž by vás rozčilovala toxickým správňáctvím. Mindy je zkrátka BFF, jakou bychom si všichni přáli být, anebo jakou bychom si aspoň všichni přáli mít.

Mimochodem, pokud Tony/Antoine není vtípkem tvůrce seriálu Darrena Stara, pak jím rozhodně je plodová voda na botách nebo třeba útok holubem… Některé momenty v seriálu nápadně připomínají Sex ve městě. V jedné ze scén, kde musí hlavní hrdinka konečně učinit rozhodnutí, zda v Paříži zůstane, dokonce se slovy „v Paříži“ rozhodí rukama a zakývá hlavou úplně stejně jako Carrie, když se stejnými slovy loučila s Petrovským v Plaza Athénée.

Seriál má nicméně dvě protagonistky: Emily a Paříž. A obě jsou i tentokrát návykové. A to dokonce i pro diváky, jako jsem já, kteří seriálu dlouho odolávali a tiše jím opovrhovali. Jak říká v jednom z dílů Madeline: „Je zvláštní, jak se staneš tím, co nesnášíš…“ (Třeba se konečně naučím se sociálními sítěmi!)

Původně jsem si chtěl nechat třetí řadu na svátky, načasování premiéry k tomu přímo vybízí. Stejně jako předchozí díly jsem si ale i těchto nových deset dal na jeden zátah jako balení makronek z Ladurée. Co se dá dělat, o Vánocích si pustím celý seriál z novu. #sorrynotsorry

A to nejlepší nakonec: 3. řadu Emily in Paris si můžete pustit už dnes na Netflixu.

Neznám lepší způsob, jak si do Štědrého dne zachovat zdravý rozum, než se na všechno vykašlat a prokrastinovat s Emily. V Paříži.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné