Nejlepší anti-ageing je detox

Možností, kam za ním vyrazit je mnoho. My jsme zvolili vyhlášený léčebný resort Park Igls s čerstvím oceněním Condé Nast Traveller Wellness & Spa, jehož unikum spočívá v dokonale exekuované filozofii selfcare a wellbeingu.
komerční článek 19. srpna 2023

Archiv Park Igls

Park Igls s dokonale propracovanými zdravotními procedurami je mekkou všech, kdo potřebují menší i větší rekonstrukci těla a duše. Nachází se přímo nad Innsbruckem, v nadmořské výšce 900 metrů, kde dokonale využívá meditativního klidu okolí. Specializuje se na Mayrovu metodu, kterou na počátku dvacátého století objevil rakouský lékař F. X. Mayr v Karlových Varech. Základem jeho teorie je, že zdravá střeva jsou klíčem ke zdravému tělu a delšímu životu. Vzhledem k tomu, že se sám dožil devadesáti let, něco jeho teorii evidentně bude. Mayorovu teorii zde zmodernizovali a doplnili o nejnovější diagnostické metody a terapie.

Důležité je co, ale i jak jíte

Pobyt v Park Igls začíná úvodní konzultací, na jejímž základě lékař vyhodnotí váš zdravotní stav a stanoví vám plán a stravu, jejímž cílem je očista střev. Mnoho civilizačních chorob má původ ve střevech a time out v podobě detoxikační kúry vám tak může výrazně zlepšit zdraví i tělo. „Pobyt zde je forma selfcare, která je smysluplná z mnoha úhlů pohledu, navíc má i důležitý lékařský rozměr," potvrzuje vedoucí lékař Peter Gartner. „Sedmdesát procent imunitního systému je totiž ve střevech“, dodává. Musíte tady jíst třikrát denně a hlavně pomalu. A také hodně pít. Ideálně litr vody na dvacet kilogramů váhy. Tučná jídla a bílé pečivo jsou tabu, stejně jako káva a alkohol. Na snídani si můžete dopřát jogurt a padesát gramů proteinů, tedy vejce, šunku či sýr. K obědu se podává zeleninový krém a k němu ryba, nebo bílé maso a lehký dezert. Večeře, která začíná už v pět hodin nabízí v podstatě stejný sortiment jako snídaně. Přestože jsou jídla extrémně zdravá a lehká chutnají skvěle. Šéfkuchař Markus Sorg vaří totiž s nejlepšími surovinami a na nejvyšší úrovni. A jeho food design je úžasný. Pokud vás jeho jídla osloví, vyrazte na jeho kurz vaření.

Terapeutický proces doplňují příjemné masáže, peelingy a zábaly. Vyzkoušet můžete i akupunkturu a kneippování. Čas můžete trávit v moderní prosklené posilovně, ve vyhřívaném bazénu a ve wellness centru, které máte většinou sami pro sebe.

Najdete zde finskou saunu, páru a infračervenou kabinu. A to až do deseti hodin večer.

V nabídce je také široký výběr skupinových aktivit a přednášek (se simultánním překladem do angličtiny). Hotel organizuje výlety, návštěvy galerií i koncertů. Můžete vyrazit na kolo nebo jen relaxovat v hotelové zahradě u šumějícího vodopádu. Případně se nabízí procházka po golfovém hřišti. Hned u hotelu jsou totiž dvě příjemné devítky, Olympia a Lans. Na hřiště Olympia mohou i začátečníci, ale přesto jsou jeho plochy i zázemí velmi kvalitní. Najdete zde moderní klubovnu, skvěle zásobený obchod, wellness a restauraci. Golfový klub Innsbruck Lans nabízí procházku krásným parkem plným vzrostlých stromů a jezírek. Příjemné je posezení na terase s výhledem na většinu jamek, kde místní pijí golfer, tedy grepový džus s tonikem.

V hotelu najdete i kulečník, knihovnu a malý obchod. K dispozici je také kosmetické studio pracující s lékařskou kosmetikou Reviderm podporující přirozenou regeneraci pleti. Týden vám zde uteče tak rychle, že se budete divit, když přijde na řadu závěrečné vyšetření, kdy lékař vyhodnotí váš zdravotní posun a poradí, v čem byste měli pokračovat doma.

Důvody, proč lidé do Parku Igls přijíždějí, jsou rozmanité. Mohou to být diagnózy jako alergie, potravinové intolerance, kožní problémy, migrény, stres i celulitida. Půst také zlepšuje spánek, snižuje hladinu cholesterolu a zpomaluje proces stárnutí. Pobyt se doporučuje minimálně na jeden týden, na zkoušku lze přijet i na tři dny. Nejmoudřejší je přicestovat sólo a opravdu se soustředit jen na sebe.

Více informací, speciální nabídky a programy najdete na www.park-igls.at.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné