Kdo se nebojí, ať se dívá! Tyhle filmy vykouzlí nejlepší halloweenskou atmosféru

Kdepak, žádné lekačky a brutální scény, po nichž neusnete. Tohle jsou nejlepší halloweenské filmy posledních let, které ve vás vzbudí touhu jít koledovat nebo žít ve strašidelném hradě.
Text: Kristýna Schafferová 31. října 2022

Foto: Profimedia

Dnes je ten nejstrašidelnější den v roce, a tudíž i ideální příležitost hodit všechno za hlavu a užít si dokonalou movie night. Pro dotvoření atmosféry doporučujeme narychlo vyřezat dýni, vyhrabat ze dna skříně měkkou deku, nemilosrdně vypnout telefon, uvařit svařák a připravit si na dosah ruky potřebné občerstvení (rozumějte chipsy ve tvaru duchů, bonbony ala upíří zuby, čokoládové oči,…). Hodit se vám bude i něco dobrého k pití a osoba, se kterou sdílíte stejnou vášeň pro Halloween. Tohle jsou ty nejlepší halloweenské filmy, které jsou sázkou na jistotu. 

Halloweenská noc (2007)  

Začneme klasikou v podání režiséra X-Manů Bryana Singera. Halloweenská noc představuje sérii strašidelných vzájemně se proplétajících povídek, díky nimž halloweenskou noc skutečně prožijete. Nechybí všechny nezbytné propriety – skvělé kostýmy, stovky vyřezaných dýní, mlhavo a napětí. Protože se děj rozprostírá do 4 různých příběhů, film příjemně plyne a dovolí vám si odpočinout.

Ulice strachu - 1994, 1978 a 1666 (2021)

Pokud jste propadli Stranger Things, tahle třídílná Halloweenská variace vás nadchne. A nejen proto, že v ní jednu z hlavních rolí ztvárnily Max (Sadie Sink) a Robin (Maya Hawke). Trilogie Ulice strachu vás vtáhne atmosférou devadesátek s výběrem skvělé dobové hudby v podání Radiohead, Nine Inch Nails, Iron Maiden nebo Prodigy. Poctivý slasher, který připomíná Vřískot nebo Pátek 13, sice není bůhvíjak promyšleným hororem, má ale skvělou atmosféru, která je pro Halloween jako stvořená.

Magická posedlost (1998)  

Romantická komedie o dvou sestrách čarodějkách, které ale navzdory rodinnému daru žijí normálním moderním životem, dokud se nepřihodí jedna malá nepříjemnost… V hlavních rolích excelují Sandra Bullock a Nicol Kidman. Další plusové body připisujeme za milou atmosféru malého městečka a magickou lásku, která překoná všechna příkoří.

Prokletí městečka Bridge Hollow (2022)

Letošní jednohubka Netflixu sází na excelentní masky a halloweenskou výzdobu, které vás přenesou na americké předměstí. Marlon Wayans si od filmů Scary Movie zopakoval komediální roli ve strašidelném snímku, tentokrát ale ztvárňuje realistického tátu, který nesnáší Halloween. Jeho dospívající dcera (Priah Ferguson)

Ukradené Vánoce (1993)  

Mistr ponuré atmosféry a pohádek pro děti Tim Burton nezapomněl ani na oslavy svátku zemřelých (naštěstí!). V městečku Halloween žije Jack Skellington, který se jednoho dne vypraví do sousedního Vánočního města. Ze samé nudy ho nenapadne nic lepšího než unést Santu Clause. Připravte se na saně tažené kostrami sobů, duchy a vlkodlaky.

Smrt jí sluší (1992)  

Filmová klasika, která se hodí jak pro Halloween, tak pro čas vánoční. Komedie Smrt jí sluší režiséra Roberta Zemeckise s Meryl Streep, Brucem Willisem a Goldie Hawn v hlavních rolích vás bude bavit od začátku až do konce. Příběh se točí kolem nevraživosti dvou bývalých kamarádek, jednoho zpropadeného muže Ernesta a elixíru věčného mládí, který tomu všemu dá úplně jiný rozměr.

Ospalá díra (1999)  

Mladý Johny Depp a tehdy vycházející hvězda Christina Ricci nejsou jediné důvody, proč si Ospalou díru pustit. Příběh vypráví o vesnici na přelomu 18. století, kde řádí bezhlavý jezdec. Tim Burton v tomto případě opět exceloval.

Temné stíny (2012)  

Tímto filmem se Tim Burton pasuje na krále halloweenských snímků. Temné stíny vynikají atmosférou strašidelného domu, navíc je v nich skvělá hudba a hvězdné obsazení v čele s Johnnym Deppem, Michelle Pfeiffer, Evou Green a Helenou Bonham Carter. Nechybí jedno temné prokletí, rozlehlá panství, upíři a duchové.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné