Q&A: Skokan do vody Tom Daley o tom, co ho dokáže rozesmát i pro koho by nejraději upletl svetr

8 rychlých otázek na coverstar prosincového Cosmopolitanu
Text: Redakce 29. listopadu 2022

FOTO: ZOE MCCONNELL; STYLING: SASKIA QUIRKE; MAKE-UP A VLASY: EMMA WHITE TURLE (THE WALL GROUP S PRODUKTY DAIMON BARBER A TATCHA)

Skokan do vody Tom Daley se poprvé zviditelnil na olympijských hrách v Pekingu roku 2008. Tehdy čtrnáctiletý, se střapatými vlasy a velkýma hnědýma očima, předčil všechna očekávání tím, že soutěžil na úrovni skokanů o deset let starších. Jeho specialita? Skok z desetimetrové věže, vysoké zhruba jako třípatrový domek nebo půlka tenisového kurtu. Většina z nás si ho ale všimla především minulý rok v létě, kdy svět obletěly záběry, jak si na Olympiských hrách v Tokiu (ze kterých si odvezl zlatou medaili) krátí v hledišti čas a tlumí nervozitu pletením svetru. Nejen, že ho dokončil, ale navíc rozjel vlastní značku pletenin Made with love by Tom Daley.

V rozhovoru v prosincovém vydání Cosmopolitanu se snámi podělil o to, na čem v životě skutečně záleží. Povídali jsme si nejen o skocích do vody, ale také o jeho manželovi scénáristovi Dustinu Lanceovi Blackovi, synovi Robbiem i nervozitě. A také nám tento zlatý medailista a bojovník za práva LGBT+ komunity odpověděl na 7 základních otázek, které o člověku překvapivě hodně prozradí.

Mým jazykem lásky je…

Jednoznačně jídlo!

Kdo mě dokáže nejvíc rozesmát?

Můj syn Robbie… Vždycky!

Rád bych upletl svetr pro…

Gillian Anderson

Poslední věc, kterou jsem četl, byla…

Max a maxipříšerky (Robbiemu)

Nejslavnější jméno v mém telefonu…

David Backham

Můj oblíbený koktejl…

Margarita

Písnička, která mě okamžitě roztancuje…

We like to party od Vengaboys

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné