Chybí vám Stranger Things? Eleven má pro nás dobrou zprávu!

Netflix chystá nový sci-fi film s Millie Bobby Brown v hlavní roli. Yes!
Kristýna Schafferová 16. října 2022

Getty Images

Po enormním úspěchu seriálu Stranger Things bratrů Dufferových bylo jen otázkou, jakého dalšího projektu se stanou součástí představitelé hlavních postav. A vykopává Jedenáctka. Millie Bobby Brown ztvární osiřelou teenagerku v novém sci-fi filmu The Electric State.

Snímek The Electric State si vzali pod křídla bratři Russoové (nejspíš se koncept sourozenců ve světě sci-fi osvědčil), kteří stojí například za filmy Avangers: Endgame, Captain America: Občanská válka či My dva a křen. Předlohou filmu je oblíbená ilustrovaná kniha švédského umělce a designéra specializujícího se na retro-futuristické digitální obrazy Simona Stålenhaga s názvem Tales from the loop (česky Smyčka). Nebude to ale poprvé, co jeho do detailu vykreslený příběh uchvátil filmaře. V roce 2020 ho na televizní obrazovky přenesla společnost Amazon v podobě stejnojmenného seriálu, který můžete shlédnout také pod českým názvem Příběhy nekonečna.

Cesta napříč futuristickou krajinou

A o čem film vlastně bude? Děj se odehrává na konci roku 1997 a soustředí se kolem uprchlé teenagerky, která ve společnosti žlutého robota cestuje na západ podivnou americkou krajinou. Kromě obřích bojových dronů míjí vyhozený high-tech odpad konzumní společnosti, která je závislá na virtuální realitě. Čím dál se dostává, tím víc se zdá, že se civilizace pomalu rozpadá.

Jako by účast Millie nestačila, šíří se také zvěsti, že by se k ní údajně měl připojit i Chris Pratt, i když tato zpráva zatím ještě nebyla oficiálně potvrzena. Sám Netflix o podrobnostech také mlčí, a to včetně informace, na kdy je naplánován začátek natáčení. Vše ale směřuje k podzimu letošního roku. Nějakou chvíli si na film tak budeme muset ještě počkat. Volný čas ale můžete vyplnit shlédnutím seriálu Příběhy nekonečna a načerpat tak tu správnou atmosféru. Mrkněte na trailer:

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné